Oczko wodne - forum
Forum mi³o¶ników oczek wodnych.

Woda - woda do oczka ze strumyka sta³y dop³yw

ponarad2 - 2011-06-20, 23:56
Temat postu: woda do oczka ze strumyka sta³y dop³yw
Witam,jestem tu nowa , od wiosny mam oczko wodne 100 metrów lustra wody . Sta³y dop³yw wody mam ze strumyka, a odp³yw do rzeki, oczko jest obsadzone ro¶linkami , jest 4 karpie , karasie, 6 karasi kolorowych, ma³ych rybek jest ze 200 (kie³bie , linki , s³onecznica ), po pierwszym , wiêkszym deszczu woda ma kolor br±zowawy , jaki filtr do takiego oczka , woda przep³ywa ca³y czas :???:
leszek50-57 - 2011-06-21, 09:26

Tobie filtr mechaniczny nie potrzebny,stawiaj tylko na ro¶liny,które oczyszczaj± wodê,
jak oczerety,situ,irysy wodne itp. no i przed oczkiem mo¿esz za³o¿yæ
strefê p³ytk± bagienn± i obsadz ro¶linami,stworzysz filtr korz-glebowy,
na pewno bêdzie najlepszy filtr :P

poz.Leszek
-------------

Elendil - 2011-06-21, 09:59

Tylko naturalny korzeniowo-glebowy. Tak jak napisa³ Leszek, obsadziæ ¿ar³ocznymi ro¶linami albo zrobiæ oddzielne mini oczko filtruj±ce i bêdzie git. Bo z mechanicznych to mi tylko na tyle wody Bioklar przychodzi do g³owy ale to spora kasa do wydania...
Gosik - 2011-06-21, 16:55

Uwa¿am, ¿e ¿aden filtr nie jest potrzebny, bo co ro¶liny oczyszcz± i tak sp³ynie dalej. Przecie¿ kole¿anka wyra¼nie napisa³a, ¿e woda wp³ywa i jednocze¶nie wyp³ywa. Jaki sens filtra?Ro¶liny siê naczyszcz±, a i tak nap³ynie jaka bêdzie chcia³a.Poza tym mam pytanie:
Je¿eli masz sta³y przep³yw wody-jak zabezpieczy³a¶ ryby przed wyp³yniêciem w nieznane?Za³o¿y³a¶ siatki, czy inny patent?

ponarad2 - 2011-06-22, 00:24

Dziêkuje za rady, na razie ro¶liny rozwijaj± siê , ale chodzi mi te¿ o to, aby unikn±æ zanieczyszczeñ ze strumyka co¶ w rodzaju mu³u, co? poñczochê na rurê :? przez pierwsze dwa tygodnie woda by³± przejrzysta , do pierwszego deszczu :x

[ Dodano: 2011-06-22, 00:31 ]
aha, odp³yw wody to rura przelewowa setka jej uj¶cie jest na lustrze wody, dziêki temu wszystkie zanieczyszczenia nawiane przez wiatr wlatuj± do rury :yahoo: , (wklejê wiêcej fotek przy odrobinie wiêcej czasu) , rybki na szczê¶cie tam nie wlatuj± :P

Gosik - 2011-06-22, 17:51

No, supera¶nie to wygl±da :good:
Vanka - 2011-06-22, 20:32

ponarad2, ca³kiem dobrze zapowiada siê to oko.
Dawaj wiêcej fotek :)
A w temacie - wydaje mi siê, ¿e je¶li woda ma sta³y ruch to filtr nie jest potrzebny. Miejsca gdzie woda wp³ywa mo¿esz gê¶ciej obsadziæ ro¶linno¶ci± czyszcz±c± . Woda mo¿e mieæ taki kolor, bo deszcz miesza wodê dop³ywow± - byæ mo¿e tam jest glina, co by t³umaczy³o zabarwienie. Mo¿esz równie¿ spróbowaæ z mini filtrem, ale nie wiem jak dok³adnie wygl±da zasilanie oczka. Napisz dok³adnie jak to wygl±da i pomy¶limy ;)
Pozdrawiam :)

ponarad2 - 2011-06-22, 21:01

:) kilka fotek

[ Dodano: 2011-06-22, 21:15 ]
woda ze strumyka jest doprowadzona rur± setk±, któr± chroni siatka , strumyk p³ynie z górki wszystko wiêc dzieje siê naturalnie

AurorA - 2011-07-25, 16:14

Zbiornik robi wra¿enie, szczególnie ostatnia fotka z tymi g³azami fajnie wygl±da.
co do klasycznego filtra to nie ma sensu w takim zbiorniku. Mo¿esz jedynie to nap³ywaj±c± ze strumyka wodê jako¶ odfiltrowywaæ.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group