Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oczko

ProXimo - 2006-07-06, 22:04
Temat postu: Moje oczko
Oczko zostało niedawno wykopane ale jeszcze nie jest skonczone :)

Oto narazie jedno zdjecie ale rozmazane jutro postaram sie dodac nowe:
więcej zdjęć na stronie http://www.proximo.yoyo.pl/ zapraszam do obejrzenia.




oceniajcie

Ala - 2006-07-06, 22:16

:brawo: :brawo: piękne, takie jeszcze czyściutkie...jak będą roślinki to ożyje
AurorA - 2006-07-06, 22:48

Ciekawy kształt i otoczenia - jak umiejętnie posadzisz rosliny będzie tu naprawde pięknie.
Na razie musisz się jednak liczyć z silnym zakwitem wody - na początku to normalne.
czym prędzej dosadzaj rośliny i daj jakąś profilktykę (torf, trigger 3).

ProXimo - 2006-07-07, 14:19

zastosowałem juz cos podobnego do srodka trigger 3, a roslinki narazie wybieram bo dosc duzo ich jest... ;)
Grzegorz - 2006-07-07, 22:19

Oczko bardzo ładne :brawo: jedynie usunął bym drzewko bo jesienią będą wpadać liście do oczka :wink:
killer1558 - 2006-07-08, 10:13

drzewko dodaje uroku z liśćmi jakos poradzisz poprostu bedzie trzeba je wyławiac ja bym wyciągna ta sztuczna lilie
AurorA - 2006-07-08, 14:04

killer1558 napisał/a:
ja bym wyciągna ta sztuczna lilie

Też miałem o tym napisać :P

Celowo nie wprowadzam tego badziewia do swojego sklepu, bo jeszcze ktoś to gotów kupić :hehe:

ProXimo - 2006-07-10, 16:45

moze ktos polecic dobry sklep internetowy (zaufany) gdzie moge kupic tiggere lub jakis inny srodek przeciw kwitnięciu wody, bo jednak srodek ten co wlalem nie pomogl;/
Uklejarz - 2006-07-10, 17:06

50 pixeli nad twoim postem masz link :)
SKLEP

AurorA - 2006-07-10, 18:11

ProXimo napisał/a:
moze ktos polecic dobry sklep internetowy (zaufany) gdzie moge kupic tiggere lub jakis inny srodek przeciw kwitnięciu wody, bo jednak srodek ten co wlalem nie pomogl;/



Triggera , akurat nie prowadzę. napisz na priv jaką masz pojemnośc stawu i filtr a potaram się coś doradzić.

Betty13 - 2006-07-19, 19:26

Ile twoje oczko ma litrów?? Na oko to nawet spore :)
ProXimo - 2006-07-19, 21:30

2000 l:)
AurorA - 2006-07-20, 00:03

Nigdy bym nie zgadł. Wyglada na więcej, ale to po prostu rosliny muszą być małe :)
ProXimo - 2006-07-20, 17:21

roslinki wczoraj zamowilem.... :) to w przyszlym tygodniu juz lepiej bedzie wygladac .... a tak na marginesie ma ktos dobry sposob na kota ? :P
KoRcZuS - 2006-07-20, 18:31

ProXimo napisał/a:
a tak na marginesie ma ktos dobry sposob na kota ? :P


a wylapuje Ci ryby czy tylko sie na nie czai? :) U mnie za kazdym razem gdy przyjezdzam na dzialke jakis siedzi, ostatnio moj pies jednego tak przegonil ze kot wpadl do oczka :) Ale ryby zadne nie giną, wiec ogolnie mi koty nie przeszkadzaja... :)

jackon - 2006-08-23, 10:35

na kota?- restauracja chinska:)))))
pozdrawiam
Jacek

Hubert - 2006-08-23, 11:14

KoRcZuS napisał/a:
U mnie za kazdym razem gdy przyjezdzam na dzialke jakis siedzi


U mnie jest dokładnie tak samo - kot siedzi pod tujką i gapi się na ryby, ale żadnej jeszcze nie złapał. Raz zauważyłem jak męczył sporą żabę - niestety nie przeżyła.

castleman - 2006-08-23, 23:55

Ładne, ładne ale toń jakaś ciemna, ja bym je troche rojaśnił i wrzucił pare jasnych obłych (uwaga na folię) kamieni na dno :!:
Woda czyściusieńka, kryształowa ;)
Tylko jak to utrzymać na dłużej?

pozdrawiam Castleman

PS
moje oko (co prawda nie ma czym na razie się chwalić, ale sprawia wiele radości, bo na razie była niezła charówa :hehe: ) jest na:
http://forum.oczkowodne.n...php?p=7189#7189

[ Dodano: 2006-08-23, 23:58 ]
a co do kota,
czytałem żę temu zwierzakowi trzeba dać nauczke, żeby zapamiętał, później nie wraca
prądem go, albo wodą potraktować może...

ProXimo - 2006-08-25, 23:59

Hubert napisał/a:
KoRcZuS napisał/a:
U mnie za kazdym razem gdy przyjezdzam na dzialke jakis siedzi


U mnie jest dokładnie tak samo - kot siedzi pod tujką i gapi się na ryby, ale żadnej jeszcze nie złapał.


Umnie podobnie sie czai ale w moim wypadku ranił kilka ryb i padły :(

castleman napisał/a:

Ładne, ładne ale toń jakaś ciemna, ja bym je troche rojaśnił i wrzucił pare jasnych obłych (uwaga na folię) kamieni na dno
Woda czyściusieńka, kryształowa
Tylko jak to utrzymać na dłużej?
pozdrawiam Castleman

Tak było miesiac temu :] teraz znowu niedawno woda doszła do ładu


castleman napisał/a:

a co do kota,
czytałem żę temu zwierzakowi trzeba dać nauczke, żeby zapamiętał, później nie wraca
prądem go, albo wodą potraktować może...


Praktyki z prądem jeszcze nie próbowalem :) potraktowalem go malym kamieniem ale i tak przychodzi :(

KoRcZuS - 2006-08-26, 11:35

Hubert napisał/a:
KoRcZuS napisał/a:
U mnie za kazdym razem gdy przyjezdzam na dzialke jakis siedzi


U mnie jest dokładnie tak samo - kot siedzi pod tujką i gapi się na ryby, ale żadnej jeszcze nie złapał. Raz zauważyłem jak męczył sporą żabę - niestety nie przeżyła.



U mnie dlugo bylo dobrze... az do niedawna kiedy to zauwazylem brak 1 karasie,poszarpane pletwy kilku karasi i jednego karpia. A 3 dni temu znowu brak 1 karasia ;/ Chyba jakis cwany kot sie przyplatal bo wczesniej sobie jakos nie radziły a teraz nagle 2 rybki ;/

ProXimo - 2006-08-26, 15:10

Nie wiem juz sam jak mam radzic sobie z tym natretem :/ Słyszałem ze petardy to dobry sposób na kota :) ale bede musial to przetestowac, moze huk go odstraszy...

[ Dodano: 2006-08-27, 23:23 ]
Nowe zdjęcia :) chcialem sie zabawic w fotografa ale cos nie wyszlo :P jeszcze jutro dorzuce kilka w dzien :)

www.proximo.yoyo.pl/oczko

neon - 2006-09-06, 11:09

ProXimo, Napisz jaką masz pompe ?/marka/ jakiej wydajnosci i jakiej wydajnosci filter? nawierzchu czy w wodzie? No i jak wysoka ta kaskadka od lustra wody? Bardzo ladne to oczko!
carlos - 2006-09-06, 13:20

sztucznej lilii jeszcze nie wywaliłeś 8) nawet sztuczna kaczka sie dziwnie na nią gapi :wink:
ProXimo - 2006-09-06, 17:17

ciocia dala mi ta lilie :) to raczej nie wyrzuce chyba ze sie zniszczy albo w oczku urosna roslinki.... to dopiero wyciagne

P.S

Aurora szykuj na wiosne jakies promocje :P bo zapowiada sie zamowienie :D

AurorA - 2006-09-06, 23:38

ProXimo napisał/a:
Aurora szykuj na wiosne jakies promocje bo zapowiada sie zamowienie


na wiosnę będzie napewno najdrożej - teraz jest bardzo tanio :P

ProXimo - 2006-09-07, 15:24

hmmm aha :P a kwiecien/maj/czerwiec ?
Bo teraz szkola sie zaczela i nie mam czasu na zabawe z oczkiem (narazie).... :???:

ogrodnik - 2006-09-07, 15:32

na wiosne jest bardzo drogo, ale teraz chodziłem po punktach sprzedaży i makabra :???: cena ta sama, a lilie całe w glonach. i nikt nie kwapi się zrobić promocji.
ZiK - 2006-09-07, 17:43

Teraz prawie wszystkie sklepy ogrodnicze będą robić przeceny na taki towar jak ryby oczkowe czy rośliny jest to towar który jest cieżko przetrzymać i przezimować i trzeba mieć odpowiednie warunki a wiekęrzość sklepów ich nie ma. Dlatego będą się ppróbowały pozbyć towaru. :pa:
ogrodnik - 2006-09-07, 18:49

no nie wszystkie jednak. nie chce robić anty reklamy temu renomowanemu punktowi sprzedaży :x woleli wyrzucić zgniły towar niż go przecenić :???: a mi udało się nabyć 2 lilie po 15zł z przesyłką :D
ProXimo - 2006-09-07, 19:42

Bede sie musial zastanowic nad zamowieniem roslinek teraz najwyzej przezimuje je w domu ....
neon - 2006-09-08, 14:10
Temat postu: zapytanie
:D ProXimo napisz jaka zalozyles pompe /jakiej firmy i wydajnosci?/ oraz jaki filtr/ firma i pojemnosc/gdzie zainstalowany w wodzie czy na brzegu?/ bo widze ze swietnie utrzymana jest czystosc wody przy tak dostosowanych parametrach? gratulacje :brawo:
Ernest - 2006-09-09, 06:47

Moim zdaniem nie za bardzo fontanna jest poczebna.Lepiej dać więcej wody na wodospad,będzie to naturalniej wygladało.No reszta fajnie się prezentuje.A co do kotów,to gdzieś napisałem że szarpał ryby sąsiadowi.To dla tych co wędkują :) .Zaczeliśmy kotu przynosic uklejki,płotki.Tak się przyzwyczaił że już czekał na nas :P .Skończyło się łamanie roślin,szarpanie ryb.Kot teraz zachowuje się tak jakby był od małego wychowany.Kota nowym hobby są jaszczurki i świerszcze :lol:
ProXimo - 2006-09-09, 12:21

jedna pompke mam bodajrze Grundfos (czy jakos tak) o wydajnosci 2000l/godz to pompka do fontany, poznie do wodospadu chyba Stanleya 1500l/godz + zwykly filter gąbkowy oglnie mam troche jeszcze roslinek oczyszczajacych wode + preparat ALGOSCHUTZ (wlany na tego rocznych wakacjach).
ProXimo - 2006-09-23, 16:20

Czy to dobry zestaw do oczka 2000 l ;)

Kaczeniec Alba
Lilia wodna Attraction
Kaczeniec błotny
Łączeń baldaszkowaty
Niezapominajka wodna
Jaskier wielki Grandiflora
Lilia wodnaWilfron Gonnere
Lilia wodna Marliacea Rosea

i teraz pytanie do aurory czy jak bym kupil te roslinki czy jest na to rabat -50% ?:>
czy to jakies inne roslinki :P

Patryk - 2006-09-23, 17:15

tak dobry ale nie zadużo lili i dokup przęstke pospolita czermien błotna i dożo przybżeżnych i manne miec vergieta(wpisz w wyszukiwarce w sklepie aurory) i osoke koniecznie i jesli chcesz grzbienczyka(albo lili jest ok a grzbięczyk posadz na boku oka(chodzi o to żeby rusł z boku
ProXimo - 2006-09-23, 17:20

osotke to ja mam ;p mam duzo juz przybrzeznych teraz tylko chcem miec lilie :D
Narazie jeszcze sie nie znam na roslinkach i dlatego pytam, ale niedlug mysle ze bede sie juz znal :)

AurorA - 2006-09-23, 20:46

Tez myślę że za dużo lilii na oczko 2000 l. 2 to max. Grzybieńczyk to dobry pomysł - wyglada jak miniaturowa lilia. Oczywiście jest rabat 50% na każde zamówienie przekraczające 100 PLN przed rabatem.

ps Łączeń baldaszkowaty i jaskier wielki nie należą do moich ulubieńców

ProXimo - 2006-09-23, 23:27

Dobra :) bo ja chcialem zeby mi ladnie tez tak oczko zaroslo :D i zeby tak pieknie wygladalo jak innych forumowiczow oczka kiedy lilie zakwitaja:)
killer1558 - 2006-09-23, 23:32

to zależy od gatunku lili a także od warunków pogodowych :) u mnie czerwiec to lilie już kwitną

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group