Oczko wodne - forum
Forum miło¶ników oczek wodnych.

Technika - g±bka do oczka wodnego

MAck - 2006-05-23, 16:58
Temat postu: g±bka do oczka wodnego
Witam

Szukam gabki lub kilku gabek ktore po zlozeniu utworza mi bryle o wymiarach 34x20x33cm. Gdzie kupie taka gabke do oczka wodnego najtaniej w Warszawie?

Pozdrawiam
MAck

[ Dodano: 2006-05-28, 22:21 ]
a moze znacie jakis adres sklepu internetowego gdzie by to tanio wyszlo?

zbylan - 2006-06-01, 10:38

Tak± gabkę, (albo pakiet) kupisz w firmie AQAEL (znany krajowy producent osprzętu), który ma siedzibę w Grabowie (na wysoko¶ci URSYNOWA, na prawo od Puławskiej, jad±c w kierunku Piaseczna). Dokładny adres na ich stronie.
Pozdrawiam

phalina - 2006-06-01, 11:32

Spróbuj zorientować sie w hurtowniach , gdzie zaopatruj± się producenci mebli tapicerowanych,tam można kupić dużo,dużo taniej niż w sklepie zoologicznym no i sam sobie dotniesz odpowiedni wymiar, :good: ja tak zrobiłam.Naprawdę masz zaoszczędzone kase na co¶ innego. O choćby na :piwko: z przyjaciółmi. Po co przepłacać. :)
Michał - 2006-06-01, 20:56

tak tyle ze w sklepie metr kwadratrowy tej gabki kosztuje okolo 200 zl...
isacus - 2006-06-03, 01:43

phalina napisał/a:
Spróbuj zorientować sie w hurtowniach , gdzie zaopatruj± się producenci mebli tapicerowanych,tam można kupić dużo,dużo taniej niż w sklepie zoologicznym no i sam sobie dotniesz odpowiedni wymiar, :)
Z gabkami tapicerskimi tzreba uwarzac czesto sa nasaczane jakas chemia :!:
zbylan - 2006-06-03, 09:49

phalina napisał/a:
Spróbuj zorientować sie w hurtowniach , gdzie zaopatruj± się producenci mebli tapicerowanych


Te g±bki mog± się nie nadawać także z innego względu. Gabka do filtra musi mieć "otwarte komory" o odpowiednio dobranej wielko¶ci. W przeciwnym wypadku nie będzie spełniała swej funkcji, czyli przepuszczała wodę zatrzymuj±c drobne zanieczyszczenia.

AurorA - 2006-06-03, 17:25

Zgadzam się, zobaczcie jak wyglada wkład g±bkowy do filtra (w tym wypadku zrobiłem zdjęcie wkładu tetry).



G±bka taka ma specjaln± strukturę, duże pory i mog± na niej się rozwijać bakterie nitryfikacyjne. G±bka jest zrobiona ze specjalnego materiału. G±bka tapicerska się nie nadaje, przynajmniej ta która ja widziałem (pianka).

Można wykożystać do filtrów własnej roboty g±bki aquaela - wykonanane s± ze specjalnego materiału i nie s± tak drogie. G±bkę o wymiarach 70cm x 40cm x 9cm można kupić za mniej niz 50 zł a g±bkę 35cm x 23cmx 6cm za około 25 zł.
http://www.sklep.oczkowodne.net/

G±bka to tylko wstępna zgrubna filtracja, należy przy budowie filtra zadbać o odpowiednie złoże dla bakterii.

MAck - 2006-06-04, 13:46

phalina napisał/a:
Spróbuj zorientować sie w hurtowniach , gdzie zaopatruj± się producenci mebli tapicerowanych,tam można kupić dużo,dużo taniej niż w sklepie zoologicznym no i sam sobie dotniesz odpowiedni wymiar, :good: ja tak zrobiłam.

to bylby dobry pomysl ale jak wygladala ta gabka ktora udalo Ci sie znalezc? czy ma duze pory?
AurorA napisał/a:
G±bka to tylko wstępna zgrubna filtracja, nalezy przy budowie filtra zadbać o odpowiednie złoże dla bakterii.

bedzie jeszcze keramzyt i co jeszcze ale to cos dopiero w planie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group