Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - lilie z jeziora

lopuszanski - 2006-05-21, 10:46
Temat postu: lilie z jeziora
Witam mam pewien problem mam lilie z jeziora i nie wiem czy mogę je od razu wsadzić do mojego oczka, czy muszę użyć jakiś środek do dezynfekcji tych lilii i innych roślin przyniesionych z jeziora. I czy moje rybki nie będą chorować.
Grzegorz - 2006-05-21, 12:07

lopuszanski napisał/a:
Witam mam pewien problem mam lilie z jeziora i nie wiem czy mogę je od razu wsadzić do mojego oczka, czy muszę użyć jakiś środek do dezynfekcji tych lilii i innych roślin przyniesionych z jeziora. I czy moje rybki nie będą chorować.

Ja nigdy nie dezynfekuję i jakoś niemam problemów z rybami a pozatym unikaj wszystkiego co jest nie naturalne. Srodki hemiczne więcej szkodzą niż pomagają,
jedynie ryby z niepewnego akwenu można obserwować w osobnym zbiorniku przez jakiś czas, aby nie prznieść infekcji z zarażonych ryb. :wink:
_____________
Pozdrawiam :soczek:

lopuszanski - 2006-05-21, 12:18

Dzięki to je sobie jutro wsadze :) :)
AurorA - 2006-05-21, 12:33

Ja zalecam profilaktycznie kilkuminutową kąpiel w roztworze nadmanganianu potasu. Naprawdę różne niemile widziane stworzenia można przynieśc z naturalnych zbiorników - głównie chodzi o pijawki i splewki. Często spotykam je na roślinach z naturalnych akwenów. Poza tym należy usunąć wszystkie stare, uszkodzone i miękkkie liście i inne części roślin zostawiając tylko młode i najzdrowsze.

O tym że grzybienie białe znajdują się pod ochroną chyba nie muszę przypominać.

Szymon - 2006-05-31, 10:01

Cytat:
Witam mam pewien problem mam lilie z jeziora i nie wiem czy mogę je od razu wsadzić do mojego oczka, czy muszę użyć jakiś środek do dezynfekcji tych lilii i innych roślin przyniesionych z jeziora. I czy moje rybki nie będą chorować.

jak już Arek powiedział " odkażać" okrajać chore części i przez kilka godzin pokąpać w środkach grzybob€czych np.Sarfun , Funaben
ps
....różne nieciekawe choróbska można przywlec , więc warto z nimi powalczyć już na etapie hmm ...udomowiania !
pozdrawiam

Betty13 - 2006-06-29, 09:58

Ja przywiozłam sobie rośliny z rzeki "Łasicy" no i bez kąpieli by się nie obyło... pełno było w nich wszelkiego rodzaju robali... a rzeka sama w sobie była brudna... nawet w niej ryby pozdychały, a zostały tylko pijawki... :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group