Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - oczko duzersa

duzers - 2009-04-28, 20:14
Temat postu: oczko duzersa
witam wszystkich forumowiczów..moje oczko..jak uda mi się wkleić zdjęcie :bum:

Rob Z - 2009-04-28, 22:10

Witam.

Twoje oczko? kurde to plantacja lilii :-o czym Ty je karmisz :brawo:

piotr5875 - 2009-04-28, 22:37

Śliczne lilie naprawdę :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
piotr5875

fotos88 - 2009-04-28, 22:59

witam

bardzo piękne lilie, mają chyba już mało miejsca :D

JAREK G - 2009-04-28, 23:23

Witam. Oczko ładne, lilię piękne :good: A jakie duże oczko i czy masz tam rybki :?:
duzers - 2009-04-29, 08:23

oczko ma 6lat. średnice około 3 m,głębokość 0,5m.tak wiec jest male.ryby oczywiście mam,karasie ozdobne ponad 20 sztuk.Oczko znajduje sie pod drzewami,dlatego jest problem z lisciami itp.praktycznie zawsze jest na dnie dość duzo mułu.widocznie to nie przeszkadza lilią,które czerpia sobie do woli składniki odżywcze,jesienią gdy czyszcze oczko całe dno pokryte jest korzeniami.czesto je przesadzam,nie mieszczą się w koszach więc jesienią przesadzilem je do skrzynki na warzywa,polowa i tak mi sie niezmiescila.gdy czyszcze jesienia oczko zawsze zostawiam troche osadu na dnie,ostanio jednak zrobiłem wyjatek i wyczyscilem cale dno z mulu i korzeni,moze będa rosły wolniej.w lecie musiałem raz w tygoniu wyciąc troche liści aby ryby miały swiatlo.w tym roku powiekszyłem oczko,jest to miejsce dla roslin wody plytkiej i bagiennej np.knieć,bobrek,czermień..w oczku sa tez traszki,żaby,sa równiez rzekotki ..... pozdrawiam..


a tak wygląda obecnie.

fotos88 - 2009-04-29, 09:37

trochę płytkie masz oczko rybki na zimę mam nadzieje ze wyławiasz do piwnicy :) Co zrobiłeś z liliami które nie mieściły się w koszu? ;)
duzers - 2009-04-29, 16:47

zgadza się jest płytkie,niechodzi tu o brak miejsca ale o fakt ze trudno wykopac głębokie oczko w miejscu gdzie jest pelno korzeni drzew.lilie dalem w prezencie koledze a ryby zimuję w piwnicy.w ty roku kupiłem sobie troche nowych roślin.nie znam nazw dwóch z nich...to te..pozdrawiam :pa:
AurorA - 2009-04-29, 19:07

Ogólnie oczko bardzo mi się podoba. :brawo:

duzers napisał/a:
kupiłem sobie troche nowych roślin.nie znam nazw dwóch z nich...to te.


po lewej psianka słodkogórz variegata, po prawej skrzyp zimowy- obetnij mu te stare badyle - już biją nowe.


duzers napisał/a:
w lecie musiałem raz w tygoniu wyciąc troche liści aby ryby miały swiatlo


skąd ja to znam :P

duzers - 2009-04-29, 20:13

wielkie dzięki AurorA.mam jeszcze skrzyp zimozielony,chyba tak sie nazywa.jest ciągle zielony :) szkoda że nie wiedzialem o tym forum wcześniej,nie popełniił bym tylu błedów.zakladajac oczko bylem zupełnie zielony na ten temat..mam jeszcze jedno pytanie;na jakiej glebokosci najlepiej rośnie rozpław sercowaty?ja mam okolo 20cm..pozdrawiam mariusz
JAREK G - 2009-04-29, 23:14

duzers napisał/a:
na jakiej glebokosci najlepiej rośnie rozpław sercowaty?ja mam okolo 20cm.
Też tak mam mniej więcej 20-30cm :) rośnie, kwitnie i rozrasta się ładnie , nie przemarza :good:
duzers - 2009-05-11, 21:15

Witam..Ostatnio trochę powiększyłem oczko,takie mini bagienko.posadziłem trochę nowych roślin.Mam pytanie;czy bobry u mnie nie sa posadzone na zbyt plytkiej wodzie,trochę sa wyblakłe.Nie wiem czy to jest przyczyną a moze zle podloże?Pozdrawiam :pa:
samuraj - 2009-05-11, 21:35

Nie chodzi o głębokość tylko o miejsce :) bobry wolą miejsca zacienione , w słońcu są mniejsze i bledsze
duzers - 2009-05-11, 22:13

czyli podobnie jak czermień,to by się zgadzało.nie pomyslalem o tym...dzięki...pozdrawiam
bobek1985 - 2009-05-11, 22:24

Jej, lilie w oczku naprawdę świetne, oddałbym wszystko żeby takie mieć u siebie ;) albo chciałbym mieć takiego dobrego kumpla który oddaje tak cudne lilie :-D
iwosek - 2009-08-15, 11:53

samuraj napisał/a:
Nie chodzi o głębokość tylko o miejsce :) bobry wolą miejsca zacienione , w słońcu są mniejsze i bledsze

Troszke odkopie :hehe: ale
Mam bobry w oczku w dwóch miejscach, jedne wsadzone luzem w podłoze - 100% slonca w ciagu dnia i drugie w polcieniu koło 40% dnia w słoncu - i te rosna w donicach,
Te w słoncu są wieksze, zdrowsze i szybciej sie rozrastaja, po prostu słonce to jeden z wielu czynników jakie są potrzebne do rozwoju.

samuraj - 2009-08-15, 14:41

iwosek napisał/a:
drugie w polcieniu koło 40% dnia w słoncu - i te rosna w donicach,
Te w słoncu są wieksze, zdrowsze i szybciej sie rozrastaja, po prostu słonce to jeden z wielu czynników jakie są potrzebne do rozwoju.
_________________


Wypuść je na wolność (pozbądź się doniczek) to zobaczysz jak wystartują :)

Bountys - 2009-08-16, 23:13

Fajne oczko ciekawe ale cos malo roslin w tej strefie roslinnej jezeli tam ich bedzie wiele oczko zacznie wygladac o wiele bardziej naturalnie jezeli jest ich wiecej moze daj nowe fotki ciekaw jestem jak wszystko sie rozwiaja i jaka woda bo oczko godne uwagi aszkoda ze nie zostawiles lili chociazby malej byla przesliczna .pozdrawiam
alibaba - 2009-08-19, 01:00

te lilie były super chciałbym mieć takiego kolege :)
castleman - 2009-08-20, 17:20

:brawo:
Piękne oczko, bardzo mi się podoba.
Lilie pięknie Ci rosną, 6 lat to niezły staż.
Jestem ciekaw jak moje będą wyglądać po takim czasie. na razie mają niecałe 3 lata.

duzers - 2009-09-23, 14:27

Witam Wszystkich.Ostatnio z braku czasu zaniedbałem swoje oczko :x teraz jest już jesień,zdjęcia są robione dużo wczesniej..

hepik - 2009-09-23, 20:11



Oczko-rozumiem...ale dlaczego wodne ? ;)

duzers - 2009-09-24, 09:33



[ Dodano: 2009-09-24, 09:37 ]
hepik.. nie rozumie?

hepik - 2009-09-24, 11:57

Taki żarcik...ładnie i klimatycznie :)
ewa535 - 2009-09-24, 12:17

Nawet bardzo,bardzo ładnie! :brawo: FAjna ta cieśnina !
AurorA - 2009-09-24, 12:49

hepik napisał/a:
Oczko-rozumiem...ale dlaczego wodne ?


duzers napisał/a:
hepik.. nie rozumie?


sam miałem dać taki sam komentarz- po prostu na tym zdjęciu nie widać wody.
Oczko bardzo ładne :brawo:

duzers - 2009-09-25, 08:31

Niestety oczko będę musiał zlikwidować,będze tam droga.narazie myśle o miejscu gdzie będę mógl zrobic nowe.Nie mam za duzo miejsca do wyboru.pozostaje mi tylko dzialka warzywna.chiałbym zrobić je duzo głebsze,tak żeby ryby mogly w nim zimować.Dużo sie dowiedziałem na tym forum więc bedzie mi łatwiej :) a w razie czego liczę na waszą :) pomoc...pozdrawiam..
duzers - 2009-10-10, 17:34

Witam.. W tym tygodniu zacząlem kopać nowe oczko,dzisiaj skończyłem :yahoo: teren jest nie równy,dlatego z jednej strony musiałem usypać wał z ziemi.Wszystko musiałem zaszalować tymczasowo deskami.Teraz muszę poczekać az ziemia osiądzie aby cokolwiek dalej zacząć robić.Nie wiem czy w tym roku zdąże położyć folie,pewno dopiero na wiosne...
JAREK G - 2009-10-10, 18:46

Ja bym tymczasowo do wiosny wyłożył oczko folię budowlaną , wydatek kilku złoty a zabezpieczy półki przed rozmyciem
duzers - 2009-10-10, 20:17

nie pomyślałem o tym.dobry pomysł :piwko: Zastanawiam się czym wyłożyc półki.wiem że można wełną lub starymi wykładzinami.ciekawy jestem czy sprawdziłby się styropian albo podkład pod panele np.gąbka
sebastianrost - 2009-10-10, 20:39

duzers napisał/a:
.ciekawy jestem czy sprawdziłby się styropian albo podkład pod panele np.gąbka



sa zbyt kruche ja bym został przy we
    nie lub wykładzinach ale lepiej wełna ;)

duzers - 2009-10-10, 20:53

może faktycznie nie bardzo się nadają do tego celu.pomyśle jezcze nad tym..
ewa535 - 2009-10-10, 22:38

[quote="duzers"]Witam.. W tym tygodniu zacząlem kopać nowe oczko,dzisiaj skończyłem :yahoo: teren jest nie równy,dlatego z jednej strony musiałem usypać wał z ziemi.Wszystko musiałem zaszalować tymczasowo deskami.Teraz muszę poczekać az ziemia osiądzie aby cokolwiek dalej zacząć robić.Nie wiem czy w tym roku zdąże położyć folie,pewno dopiero na wiosne... [url=http://images49.foto...48m.jpg]Obrazek[/URL][/quot
e]
Jak zalejesz wodą, zagospodarujesz, obsadzisz to z pewnoscią będzie miodzio.
Ale teraz te półki wyglądają jak wnętrze grobowca faraona jakiegoś.
Nie piszę , żeby Ci dowalić broń Boże, tylko rozśmieszyło mnie to moje skojarzenie.
A idąc dalej za tym skojarzeniem, może piramidy zaraz nie buduj nad wykopem ale jakbyś tak rozbił nad nim namiot , to by Ci fanie zabezpieczyło przed wodą.
Pozdrawiam (i nie gniewaj sie za grób ;)

duzers - 2009-10-10, 22:53

hehe..dobre skojarzenie z tym grobowcem,w sumie też mi przypomina grobowiec.tak więc nie mam o co się gniewać.Dzisiaj u mnie mocno popadało,zobacze jutro.Również pozdrawiam...Mariusz
duzers - 2009-10-14, 16:55

dzisiaj pierwszy atak zimy :evil: obecne oczko nie wygląda zaciekawie.dobrze że jest przykryte siatką.musze poczekać na lepszą pogodę i trochę posprzątać i oczywiscie wyłowić ryby na zime.czy i u was zima dała o sobie znać? :soczek:
duzers - 2009-11-06, 17:21

dzisiaj była ładna pogoda,więc to ostatnia chwila żeby wyłowić ryby przed zimą.wyczyściłem oczko z liści,spóżniłem się trochę z siatką i to wystarczyło aby w oczku było pełno liści.dlatego miałem problem z wyłowieniem wszystkich ryb,chowają się pod nimi i w mule.jeszcze zostało kilka karasi do wyłowienia,zwłaszcza tych nie wybarwionych.dobrze łapie się w nocy przy pomocy latarki,odbiają się w świetle i łatwiej można zobaczyć :yahoo:

maczaj1 - 2009-11-06, 19:02

No właśnie dziś super pogoda a ja w zeszłym tygodniu miałem łowy pod lodowe, a trzeba było zaczekać ehh :?
duzers - 2010-02-09, 21:08

zima daje też popalić,nie tylko nam.zwierzęta zbliżają się do zabudowań.dzisiaj w nocy sarny obgryzły mi trzmieline nad oczkiem,po śladach widać było że skorzystały z przerębla.nie pogardziły też świerkami i sosnami.rano widziałem 3 sztuki.popołudniu,już dalej od domu naliczyłem 21.zdjęcia niezbyt dobrej jakości,dlatego dokładnie nie widać
duzers - 2010-03-27, 19:38

wreszcie mogłem się zabrać za kończenie nowego oczka,to co wykopałem jesienią musiałem poprawić.po pierwsze obniżyłem te wały co usypałem w koło oczka o jakieś 40 cm,tym samym musiałem pogłębić wykop o 40cm.takie poprawianie jest gorsze niż gdybym miał to robić od nowa :P było troche pracy,wszystką ziemię musiałem wynieść wiaderkami,tak więc trochę to zajeło czasu.Myśle że już tak zostanie jak jest.na chwilę obecną przyszłe oczko ma 5 m długości..3,5 szerokości..głębokość 110cm..teraz muszę kupić folie i zostanie tylko wykończanie :) i to co najlepiej lubię sadzenie roślin.

Vanka - 2010-03-27, 19:41

Z cyrklem je kopałeś ? ;)
szok normalnie wygląda jak odbite z formy takie równiusieńkie :)
i duże :)

duzers - 2010-03-27, 19:52

z cyrklem nie :hehe: raczej łopatą.bardziej zależało mi na wypoziomowaniu brzegów.w starym oczku różnica w poziomie była ponad 20 cm.
JAREK G - 2010-03-27, 21:52

Oczko nie musi być aż tak symetryczne .Jak mogę coś doradzić to pokombinuj jeszcze coś z półkami. Możesz na przykład na jednej ścianie zlikwidować półkę płytka, a na drugiej głęboką, przez co zmienią się też ich szerokości i nie będzie wyglądało jak foremka. Chyba że chciałeś osiągnąć taki właśnie efekt , to Ci się udało :)
duzers - 2010-03-27, 23:46

JAREK G napisał/a:
Oczko nie musi być aż tak symetryczne .Jak mogę coś doradzić to pokombinuj jeszcze coś z półkami. Możesz na przykład na jednej ścianie zlikwidować półkę płytka, a na drugiej głęboką, przez co zmienią się też ich szerokości i nie będzie wyglądało jak foremka. Chyba że chciałeś osiągnąć taki właśnie efekt , to Ci się udało :)
myślałem o tym,tylko nie wiem czy będzie mi się jeszcze chciało coś poprawiac.chociaż mógłbym,ponieważ z tego co obliczyłem foli będzie mi potrzeba 5m.szer. x 7dł. a wiadomo że ciężko będzie taką kupić.czyli muszę kupić 6 na 7.można było by coś pokombinować :P
duzers - 2010-03-31, 17:51

witam.na dzień dzisiejszy oczko jest już,powiedzmy w połowie gotowe.w sumie nie dużo już zmieniałem,zlikwidowałem tylko jedną mała półkę i na jednej półce zrobiłem małe wgłębienie na silniej rosnące rośliny.dzisiaj wyłożyłem wykop,starą folią z poprzedniego oczka,wykładzinami i starymi dywanami.teraz tylko czekać na słoneczną pogodę i można wykładać folią(6x7...gr.0,5mm)myśle że wystarczy taka grubość.w pooprzednim oczku się sprawdziła,mimo że nie dawałem nic pod folie.

Vanka - 2010-03-31, 21:08

Niedługo może i ja bedę na tym etapie :)
barteknam - 2010-03-31, 22:11

z pewnością Vanka, też chciałbym mieć takie duże oczko ja wy :victory: :yess:
duzers - 2010-04-04, 11:15

na chwilę obecną zostało mi jeszcze wykończenie brzegów,posadzdzenie więcej roślin w oczku i obok niego.jeszcze trochę czasu to potrwa,za nim wszystko skończe :???:


Vanka - 2010-04-04, 11:33

:brawo:

Teraz to już sama przyjemność :lol: Roślinki, roślinki , roślinki ...

barteknam - 2010-04-04, 12:17

Już kupa pracy za tobą , jak Vanka, mówi teraz to już sama przyjemność :)
Widzę , że robisz boksy na rośliny z kamieni :good:

duzers - 2010-04-04, 13:54

zastanawiałem się czy sadzić rośliny koszach czy luzem w kamieniach.wybrałem tą drugą opcje.owijam bryłe korzeniową w włóknine,obkładam kamieniami i to wszystko.kosaćca posadziłem w takim zagłębieniu wcześniej wykopanym w półce.polecam takie niecki.łatwo sadzi się w nich rośliny.
drako - 2010-04-04, 14:25

A czemu tak blisko ogrodzone? Tygrysy tam będą? :???:
Elendil - 2010-04-04, 14:35

Może dzieciaki małe?

Zajefajnie to już wygląda :good: Obsadzić to tylko z głową roślinami i będzie oczko jak ta lala ;)

melek - 2010-04-04, 15:47

drako napisał/a:
A czemu tak blisko ogrodzone? Tygrysy tam będą? :???:

To chyba nie oglądałeś zdjęć w mojej galerii :)

Oczka mi się podoba, dobra koncepcja z roślinami w tych kamieniach na płyciźnie (tam chyba doniczek nie ma?). Będzie efekt naturalnego brzegu, tak trzymaj :brawo:

duzers - 2010-04-04, 19:15

wszystkie rośliny (oprocz lili)myśle posadzić w kamieniach. co do ogrodzenia to musiałem ogrodzić,faktycznie jest trochę za blisko oczka ale tyle miałem wolnego miejsca.może jak wszystko wykończe nie będzie aż tak żle..
duzers - 2010-04-11, 12:07

jeszcze nie skończone,zabrakło mi kamieni :???: i czasu aby posadzić wszystkie rośliny.

i jeszcze może jedno zdjęcie zrobione dzisiaj rano,blisko oczka

barteknam - 2010-04-11, 12:22

no i świetnie Ci to wyszło :brawo:
też już chce u siebie tworzyć , no ale siły wyższe narazie nie pozwalają :( :( :(

duzers - 2010-04-11, 12:27

barteknam napisał/a:
też już chce u siebie tworzyć , no ale siły wyższe narazie nie pozwalają
nie śpiesz się,powoli a do przodu :good:
barteknam - 2010-04-11, 20:33

no wiem ale sami też wiecie jak to jest jak mamy coś tobić przy oczkach to w nas bardzo rośnie chęć z każdym dniem , do jakichkolwiek zmian , a jeśli nie możemy tego z róznych powodów zaspokoić to nie czujemy sie za przyjemnie :P :P
duzers - 2010-04-18, 08:46

jak zwykle kaczeńce pierwsze zakwitły

a tu;kaczeniec o kwiatach pełnych,trochę spóżniony

ewa535 - 2010-04-18, 11:49

duzers napisał/a:
jak zwykle kaczeńce pierwsze zakwitły
[url=http://images48.foto...7am.jpg]Obrazek[/URL]
a tu;kaczeniec o kwiatach pełnych,trochę spóżniony
[url=http://images48.foto...43m.jpg]Obrazek[/URL]


Spóźniony ????? U mnie dopiero małe kiełki !

Stasiek - 2010-04-21, 12:09
Temat postu: Oczko wodne.
Kaczeńce masz wzorowe.Ładnie ułożone.
duzers - 2010-04-25, 10:11

prawie skończyłem.dosadziłem roślin,w sumie jakieś 20 gatunków.myśle jeszcze dosadzić żabiściek,strzałkę bemi,osoke i jakieś lilie miniaturki



ewa535 - 2010-04-25, 10:43

duzers napisał/a:
prawie skończyłem.dosadziłem roślin,w sumie jakieś 20 gatunków.myśle jeszcze dosadzić żabiściek,strzałkę bemi,osoke i jakieś lilie miniaturki

[url=http://images40.foto...23m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images44.foto...58m.jpg]Obrazek[/URL]


Pękny ten pełny kaczeniec !
a te kepy kaczeńców rosną w ziemi przy oczku czy ta strefa ma połączenie z woda z oczka?
takie bagienne stworzyłeś?

Vanka - 2010-04-25, 12:35

Teraz czekamy na rozwój roślin i gitara ;)

A co do kaczeńców dobrze Ewa zauważyła - może mieć za sucho :???: , one jednak lubią dużo wody.

duzers - 2010-04-25, 15:27

kaczeńce rosną u mnie w takiej małej zatoczce,połączonej z oczkiem,jest tam około 5cm wody.miałem kiedyś posadzone w wodzie ale kiepsko rosły,dużo lepiej rosły koło oczka prawie w suchym podłożu.myśle że najlepiej zaobserwowac w naturze jak rosną.tam gdzie pozyskiwałem swoje kaczeńce nie zauważyłem aby rosły w wodzie,tylko w wigotnym podłożu.natomiast te o kwiatach pełnych rosną po za oczkiem,w strefie zalewowej,lubią bardziej suche podłoże,oczywiście nie do przesady ;)
Vanka - 2010-04-25, 15:34

Fajne masz te płaskie kamienie, szukam takich bezskutecznie wszędzie - Twoje pozyskane z natury czy kupowałeś ?
123mielony - 2010-04-25, 20:17

Oczko naprawdę super,kawał dobrej roboty. :good:
duzers - 2010-04-25, 20:36

Cytat:
Fajne masz te płaskie kamienie, szukam takich bezskutecznie wszędzie - Twoje pozyskane z natury czy kupowałeś ?
pozyskane z okolic dukli na podkarpaciu,mam też kilka z zakopanego.
123mielony napisał/a:
Oczko naprawdę super,kawał dobrej roboty
dzięki,nie do końca mi się podoba ale może się przyzwyczaje :)
123mielony - 2010-04-26, 09:28

Co do kamieni to widzę że też zwozisz skąd się da,ja naprzykład 3szt.takie około 40 kg każdy przywiozłem z mazur jeden z Jeleniej Góry jeden ale konkretny z Gdańska.ten z Gdańska to skubaniec ciężki bo w trzech ledwie go wsadziliśmy do samochodu.Muszę przyznać że światła w samochodzie nie świeciły na drogę tylko po wieszchołkach drzew,jedyne 600 kilometrów,ale jest na miejcsu.Pękne głazy są na mazurach tyle że po nie trzeba by było jechać tirem i ładować dzwigiem, ale naprawdę super.Siostra moja włąśnie tam mieszka i mówiła że ludzi jak orali pola co roku to najpierw zbiór kamieni z pola a dopiero puźniej sadzenie roślinek,i te wielkie głazy leżą tam i zawadzają tym ludziom.jak by to było bliżej to można by było coś pomyśleć. :?
ewa535 - 2010-04-26, 10:52

123mielony napisał/a:
Co do kamieni to widzę że też zwozisz skąd się da,ja naprzykład 3szt.takie około 40 kg każdy przywiozłem z mazur jeden z Jeleniej Góry jeden ale konkretny z Gdańska.ten z Gdańska to skubaniec ciężki bo w trzech ledwie go wsadziliśmy do samochodu.Muszę przyznać że światła w samochodzie nie świeciły na drogę tylko po wieszchołkach drzew,jedyne 600 kilometrów,ale jest na miejcsu.Pękne głazy są na mazurach tyle że po nie trzeba by było jechać tirem i ładować dzwigiem, ale naprawdę super.Siostra moja włąśnie tam mieszka i mówiła że ludzi jak orali pola co roku to najpierw zbiór kamieni z pola a dopiero puźniej sadzenie roślinek,i te wielkie głazy leżą tam i zawadzają tym ludziom.jak by to było bliżej to można by było coś pomyśleć. :?

:hehe: światła po wirzchołkach dzrzew :hehe:
jakbym widziała swoje seicento ! Tak siadało podwozie czasami,ze mysłałam, że sie rozkraczy normalnie !
DAło radę, dalej jest kamieniowozem!

duzers - 2010-04-26, 13:23

to widze że każdy kombinuje z tymi kamieniami :hehe: też mam z mazur jakieś pojedyńcze sztuki,jescze z bieszczad,natomiast większość jest ze żwirowni :) jakbym chciał to wszystko kupić,pewno bym zbankrutował ;) nie daleko ode mnie,za tone chcą 700zł :-o

[ Dodano: 2010-04-26, 13:37 ]
posadziłem dzisiaj wierzbę miniaturkę,mam nadzieje :) .myśle że nie urośnie mi 6 metrowe drzewo.może ktoś ma taką u siebie?

Vanka - 2010-04-26, 13:44

duzers napisał/a:
nie urośnie mi 6 metrowe drzewo.

szczepiona - nie urośnie ;)

123mielony - 2010-04-26, 15:57

Widzę że z tymi kamieniami to nie tylko ja jestem taki stuknięty,jest nas więcej.Znajomi którzy pomagali mi wrzucić tego głaza w Gdańsku mówili mi że jestem nie normalny żeby kamienie do domu zwozić, normalnie czubek a ja dalej swoje :yahoo:
leszek50-57 - 2010-04-26, 19:50

Krzysiek,mogłeś im powiedziec,że każde hobby to zboczenie ;)
poz.Leszek
---------------

123mielony - 2010-04-26, 20:40

Mogli by nie zrozumieć a głaza trzeba było załadować i zabrać do domu.
duzers - 2010-05-03, 11:11



Kamil_86 - 2010-05-03, 11:28

witam ;) bardzo ładnie Ci wszystko rusza.I już czwarty liść szykuje się do wyjścia , a u mnie dopiero pierwsze wychodzą ;)
Vanka - 2010-05-03, 11:35

Extra :)
:good:

duzers - 2010-05-03, 21:53

dzisiaj wybrałem się nad wodę po roślinki.zrobiłem przy okazji parę zdjęć



duzers - 2010-05-26, 22:16

po ostatnich deszczach woda w oczku zrobiła się brązowa,podejrzewam że to z kompostu woda spływała do oczka.zaczeły zdychać ryby,2 jesiotry,2 karasie i orfa jak do tej pory.wymieniłem większą część wody.dolałem fmc,włączyłem napowietrzacz.zobaczę czy coś to pomoże. :-(

PIOTR.P - 2010-05-27, 07:20

''dzisiaj wybrałem się nad wodę po roślinki.zrobiłem przy okazji parę zdjęć''


czasami nie przyniosłeś jakiejś choroby z dzikiego stawu z roślinami do swojego oczka.
słyszałem ze to się zdarza

leszek50-57 - 2010-05-27, 12:31

Tak możesz przywlec jakąś chorobę,więc roślinki trzeba odkazić,
najlepiej wykąpać w mangan potasu .Roślinki trzeba trzymać
w roztworze o koło 15-20 min. ;)
poz.Leszek
----------------

duzers - 2010-05-27, 16:07

PIOTR.P napisał/a:
czasami nie przyniosłeś jakiejś choroby z dzikiego stawu z roślinami do swojego oczka.
słyszałem ze to się zdarza
nie wykluczam takiej możliwości.tylko ta woda mi nie pasowała,dosłownie brązowa,widoczność praktycznie zerowa.ryby pływały przy powierzchni i i nieustannie czerpały powietrze.tak więc wydaje mi że to wina wody.
duzers - 2010-05-28, 16:07


Vanka - 2010-05-28, 16:13

Duzers - dawaj foty całego oka, a nie tylko lelijek ;)
duzers - 2010-05-28, 16:33

mam tylko takie,nie za dużo widać :)

duzers - 2010-06-04, 12:18

pierwsze dwa zdjęcia robione wczoraj przed południem.3 dzisiaj po po wczorajszej ulewie

Vanka - 2010-06-04, 17:31

uuuuuuuuuuuuuu...
wyklaruje się, ale póki co wygląda nieciekawie :???:

duzers - 2010-06-04, 18:22

Vanka napisał/a:
wyklaruje się, ale póki co wygląda nieciekawie
mam taką nadzieje.wypompowałem 1/3 wody ale zbyt dużo to nie dało.na foli pełno błota.tak więc zostawię tak jak jest.
Elendil - 2010-06-04, 19:52

To musiało Cię konkretnie zalać skoro tyle osadu Ci do oczka spłynęło... :?
madabedz - 2010-06-04, 19:53

dzisiaj rano to ja taką wodę miałem w rowie.... współczuję
duzers - 2010-06-04, 22:38

mnie i tak oszczędziło,mieszkam trochę wyżej.poniżej na zdjęciu park nie daleko ode mnie.popołudniu już nie było widać siatki.chwilę grozy przeżywaj tez ci co mieszkaja na stromym terenie.koledze zapadła się posadzka w domu,a nie daleko od niego 2 domy całkowicie zjechały razem z ziemią

duzers - 2010-06-13, 00:58






Vanka - 2010-06-13, 09:08

Ładnie - coraz ładniej :) , rośliny rosną, woda czyściutka o ryby jak widac mają się bardzo dobrze :)
melek - 2010-06-13, 10:25

Warstwa grubego żwiru na półkach to świetny pomysł na zastąpienie doniczek. Wygląda bardzo naturalnie (zwłaszcza jak się jeszcze rośliny bardziej rozrosną) a po za tym oczyszczanie wody przez rośliny jest bardziej efektywniejsze aniżeli opcja roślin w doniczkach. Idealnie Ci to wyszło, oczko jak dla mnie wzór do naśladowania przy budowie własnych :good: . Z wielką chęcią zrobiłbym tak samo u siebie, kto wie może kiedyś.

Czekam na konkurs aby oddać głos na Twoje oczko :brawo:

duzers - 2010-06-13, 11:31

dzięki :) co do wody,Vanka miała racje wyklarowała się.jeśli chodzi o rośliny,to różnie to jest.niektóre rosną,ale są takie co im coś brakuje.np.żabiściek,osoka,nawet żabieniec-babka wodna żółknie.czermień musiałem przesadzić za oczeret,za dużo słońca.

duzers - 2010-08-16, 18:58

mała aktualizacja

duzers - 2010-09-05, 21:47

powoli zbliża się jesień,pomimo to drugi raz w tym roku zakwitł kaczeniec

Vanka - 2010-09-05, 21:56

Ładnie Ci wszystko zarasta - w przyszłym roku będzie gąszcz :)
duzers - 2010-09-05, 22:03

Vanka napisał/a:
Ładnie Ci wszystko zarasta - w przyszłym roku będzie gąszcz
dzięki :) jeszcze myśle coś dosadzić.narazie usuwam na bieżąco żółknące liscie
ewa535 - 2010-09-05, 22:58

Ale masz pokaźną kępę tułacza ! :brawo:
JAk go bedziesz zabezpieczał na zimę , bo ponoć przemarza?
Masz jakiś pomysł, bo też musze swoje bidactwa ocieplić.

duzers - 2010-09-06, 11:37

Ewa w tamtym roku przykryłm gałązkami świerkowymi :)
duzers - 2011-04-24, 10:23

Dawno mnie tu nie było :) Powoli wszystko zaczyna się budzić do życia.


duzers - 2011-05-01, 14:26




Gosik - 2011-05-01, 14:44

Super to ostatnie zdjęcie-pomysł z drewnem jest rewelacyjny i bardzo naturalny.
duzers - 2011-05-01, 14:55

Gosik napisał/a:

Super to ostatnie zdjęcie-pomysł z drewnem jest rewelacyjny i bardzo naturalny.
dzięki Gosia. :) może nie zbyt trwały,ale na 3-4 lata wystarcza

[ Dodano: 2011-05-01, 14:59 ]
jeszcze takie :)

Vanka - 2011-05-01, 18:11

co by nie było... pieknościowo :)
AurorA - 2011-05-01, 18:17

Szczególnie przęstka pięknie się rozbujała.
duzers - 2011-05-01, 19:08

Myśle że w większości wszystko co miało już wystartować,rośnie z dnia na dzień.Może strzałki,mają jeszcze czas.Tułacz chyba mi wymarzł,bo narazie nic nie odbija :((
Vanka - 2011-05-01, 19:17

duzers napisał/a:
Tułacz chyba mi wymarzł,bo narazie nic nie odbija :((

bo to jeszcze nie czas na niego - luzik ;)

duzers - 2011-05-01, 20:13

Vanka napisał/a:
duzers napisał/a:
Tułacz chyba mi wymarzł,bo narazie nic nie odbija :((

bo to jeszcze nie czas na niego - luzik ;)

a już miałem,coś tam nowego zasadzić.

ewa535 - 2011-05-02, 10:35

Vanka napisał/a:
duzers napisał/a:
Tułacz chyba mi wymarzł,bo narazie nic nie odbija :((

bo to jeszcze nie czas na niego - luzik ;)


To nas pocieszyłaś VAnko. Już miałam współczuć Dużersowi , bo ten jego tułacz piękny był.
A skoro jego zmarzł to moje maleństwo też na pewno. ZAtem czekamy :) !
Moje przechowane w doniczce pięknie się już rozrastają.

duzers - 2011-05-02, 12:11

Też byłem trochę zaniepokojony :) bo w ogródku już ładnie rośnie,ale może tam miał inne warunki,bardziej w słońcu ;)
melek - 2011-05-02, 14:48

Strzałki też jeszcze odbiją. Przęstka w tym roku będzie wyjątkowo piękna ale za rok będziesz musiał przerzedzić miejsce w którym rośnie bo zbyt duże jej zagęszczenie może ją nie tyle co wykończyć ale sprawić, że będzie mniejsza, brzydsza. Zupełnie to samo było u mnie. Jednego sezonu właśnie już o tej porze wystawały ponad wodę piękne choineczki a na następny rok tak jak opisałem wyżej.
Piotrek.P. - 2011-05-03, 09:01

Dlaczego mnie tu jeszcze nie było ... oczko masz świetne tylko na jednej fotce wygląda jak koło a na drugiej jak kwadrat ;) co do okolicy oczka to co to za kwiatki fioletowe i niebieskie? (ostatnie fotki) :)
duzers - 2011-05-03, 10:11

Oczko jest bardziej owalne,może tak wygląda :P
piopil napisał/a:
co to za kwiatki fioletowe i niebieskie? (ostatnie fotki)
Jeżeli chodzi Ci o te przy siatce,to niezapominajka :)natomiast jeżeli o te bliżej oczko,to niestety nie wiem
Artur - 2011-05-03, 10:38

Jak na mój kiepski wzrok, to chyba Miodunka pstra, ale nie dam sobie głowy uciąć. Jeśli chodzi o te po drugiej stronie siatki niż Niezapominajki.
duzers - 2011-05-03, 10:46

Artur napisał/a:
to chyba Miodunka pstra
tak,ta która rośnie z lewej strony niezapominajek,to miodunka plamista
jurek47 - 2011-05-03, 10:49

Te bliżej oczka wyglądają jak Żagwin ogrodowy lub płomyk kanadyjski.Brak możliwości zbliżenia na zdjęciu...Tam się jeszcze przebija płomyk szydlasty..
jurek47 - 2011-05-03, 11:11

Widać lepiej od lewej strony szydlasty,kanadyjski, żagwin myśle że się nie mylę bo mam tego w ogrodzie dość dużo..
duzers - 2011-06-05, 09:37

aktualizacja


Gosik - 2011-06-05, 13:08

Wygląda ja zaczarowany ogród... :brawo:
Elendil - 2011-06-06, 08:04

Ładnie, fajnie się oczko zieleni. Przęstka i bobry robią wrażenie :good:
Piwonie tez bardzo ładne, muszę kiedyś swoje wrzucić ;)

duzers - 2011-06-06, 17:13

Elendil napisał/a:
Przęstka i bobry robią wrażenie
Wczoraj był u mnie kolega i trochę sobie zabrał bobrka i przęstki do siebie :) Nie wszystkie rośliny chcą u mnie rosnąć.Wydaje mi się że oczko jest za długo na słońcu.Zauważyłem że w półcieniu rosną dużo lepiej
Vanka - 2011-06-07, 15:39

duzers, Bardzo fanie :brawo: :)
a i niech mi się ktoś jeszcze zdziwi, że ja uwielbiam peonie :lol:

duzers - 2011-06-11, 19:53



duzers - 2011-06-19, 20:04



Elendil - 2011-06-19, 21:13

Kolorowo z tymi liliami :good: U siebie czekam z niecierpliwością jak mi jednocześnie zakwitną więcej niż dwie odmiany...
duzers - 2011-06-19, 21:25

Elendil napisał/a:
U siebie czekam z niecierpliwością jak mi jednocześnie zakwitną więcej niż dwie odmiany..
u mnie z siedmiu odmian już wszystkie kwitły :) ale nie wszystkie naraz(do tej pory 3),może kiedyś zakwitną :P
ewa535 - 2011-06-20, 00:48

Bajeczka :good:
BiBi - 2011-06-20, 07:48

slicznie :)
duzers - 2011-06-20, 09:44

dzięki :roll:
Vanka - 2011-06-20, 15:59

Mariusz :good:
oczkomaniactwo się opłaca :) - wielkie brawa za takie widoki :brawo:
Cały czas nie mogę przemyśleć czemu wymarzł mi rozpław :???: , rósł dokładnie na tej samej głębokości co u Ciebie :-(
Ta czerwona lilia to.. ?

withanight - 2011-06-20, 16:34

Bardzo ciekawie to wygląda, a zwłaszcza lilie. :!:
duzers - 2011-06-21, 00:06

Vanka napisał/a:
Cały czas nie mogę przemyśleć czemu wymarzł mi rozpław :???: , rósł dokładnie na tej samej głębokości co u Ciebie
nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie wymarzł,dodam że u mnie rośnie w samych kamieniach.Czasami tak bywa niestety :-( u mnie wymarzł tułacz i pałka drobna,zresztą była już o tym mowa :P
Cytat:
Ta czerwona lilia to.. ?
jeśli się nie mylę to-pygmea rubra
duzers - 2011-07-10, 18:39

mała aktualizacja



Mazur - 2011-07-10, 19:31

lato w pełnej krasie :) soczysta zieleń piękne kwiaty tylko odpoczywać przy kumkaniu żabek i brzęku pszczółek :)
duzers - 2011-07-10, 20:00

Mazur napisał/a:
soczysta zieleń piękne kwiaty
niestety po ostatnich deszczach dużo roślin zaczało żółknąć,ale na to nie mamy już wpływu ;)
AurorA - 2011-07-10, 22:50

Mnie najbardziej zainteresowało foto 3
zimowałeś czy nowy nabytek?

duzers - 2011-07-11, 08:49

AurorA napisał/a:

Mnie najbardziej zainteresowało foto 3
zimowałeś czy nowy nabytek?
nowy nabytek :) już dawno na nią chorowałem :P Jak narazie rośnie ładnie,mam ją od tygodnia. marsylia widoczna na zdjęciu rośnie w doniczce,ale posadziłem też w kamieniach.Tą w doniczce zabiorę na zimę,w kamieniach zostawię na próbę,może nie przemarznie.
duzers - 2011-07-17, 13:22

po ostatniej ulewie z gradem musiałem wyciąć większość liści lili,bo nie wyglądały za ciekawie

duzers - 2011-09-11, 22:50


Damiano - 2011-09-12, 14:15

ale dżungla ;)
duzers - 2011-10-02, 21:38

Wczoraj zrobiłem jesienny porządek w oczku,powycinałem większość żółknących roślin :P chociaż tego nie widać,było tego sporo.Zrobiłem też mini bagienko :) specjalnie na marsylie,głębokość jakieś 35cm,myślę że wystarczy?Dodatkowo mogę przykryć pojemnik kawałkiem folii.

leszek50-57 - 2011-10-02, 22:11

Ale czy one jest połączone z drugim,bo ie widać :?:
poz.Leszek
-----------------

melek - 2011-10-02, 23:39

Nie jest, a folią można przykryć. Zawsze to dodatkowa izolacja.
duzers - 2011-10-03, 00:52

leszek50-57 napisał/a:
Ale czy one jest połączone z drugim,bo ie widać :?:
poz.Leszek
tak jak Melek napisał nie jest.Może poświęciłem pól godziny aby to zrobić :P tak na szybkiego ;)
duzers - 2011-10-15, 20:37

Zimno się zrobiło,już teraz jest poniżej zera,w nocy ma być -5.Lilie kwitnące o tej porze to nie rzadkość,ale kwitnące bobry to już mnie trochę zdziwiło :-o

duzers - 2012-01-21, 13:44
Temat postu: Zima

lukaszp2201 - 2012-01-22, 23:03

duzers podesłac ci śniegu do ogrodu bo u mnie go aż za dużo a sypie nadal;)
duzers - 2012-01-23, 19:48

lukaszp2201 napisał/a:
uzers podesłac ci śniegu do ogrodu bo u mnie go aż za dużo a sypie nadal;)
Dzięki,niech zostanie lepiej u Ciebie.Wystarczy mi ten co jest,zresztą temperatura na plusie tak więc długo by nie poleżał ;)
duzers - 2012-03-18, 09:26

Wreszcie zrobiło się ciepło,wczoraj stopniał całkowicie lód.Uruchomiłem też filtr.Ryby przeżyły wszystkie.Jak narazie straty to;1 martwa żaba trawna,inne trawne zaczeły gody,mam ich dość dużo w tym roku,aż się woda kotłuje.Co do roślin to trudno mi jeszcze powiedzieć,najbardziej jestem ciekawy czy przeżyła marsylia.
duzers - 2012-04-15, 14:08

Szaro buro :-( Gdzie ta wiosna..Na pierwszym zdjęciu,te przecinki to kijanki żab trawnych,jest ich setki.Na drugim liść attraction.Na trzecim pontaderia puszcza młode pędy,miałem obawy czy przetrwała zimę.Czekam na marsylię,może jednak nie umarzła.


PIOTR.P - 2012-04-15, 15:10

przeglądałem teraz twoją galerie :brawo: :yess: bardzo fajnie się zmieniło Twoje oczko gratulacje
duzers - 2012-05-01, 01:11

Dwa tygodnie temu narzekałem że zimno,a od trzech dni 30 stopniowe upały :P


rewi - 2012-05-01, 11:35

Bardzo ładnie Ci lilie startują ;)
ładnie u Ciebie i jak widać cieplutko u mnie + 31 w cieniu woda mi wyparuje z oka heheh ;)

Elendil - 2012-05-01, 12:01

Ładnie, ładnie. I bobry kwitną na całego :good:
AurorA - 2012-05-01, 22:02

No bobry ostro poszły, a i na skalniaku kolorowo.
ewa535 - 2012-05-03, 21:21

Bardzo ładne masz te płomyki wokół oczka - wszystkie kolory :brawo:
Mi te najładniejsze ciemno-rózowe wypadły niestety, został mdły majtkowy lila-róż ;)
Bobrom coś Twoja woda służy - dużo kwiatów :good:

duzers - 2012-05-03, 23:08

W tym roku jakoś zaniedbuje oczko,tym bardziej dzięki za miłe słowa :soczek:
Gliniak - 2012-05-07, 23:07

duzers napisał/a:
W tym roku jakoś zaniedbuje oczko,tym bardziej dzięki za miłe słowa :soczek:


Zaniedbane oczko będzie jeszcze piękniejsze ;)

duzers - 2012-05-31, 22:33
Temat postu: aktualizacja


violettaxx - 2012-05-31, 23:19

Super :brawo: :brawo: Niewiem czy dobrze zliczyłam ale masz 9 lilii
ILUSION - 2012-05-31, 23:28

Ja mam masę pąków, ale jeszcze żaden nie rozkwitł :((
duzers - 2012-06-01, 16:57

Ilusion jak masz dużo pąków to spodziewaj się że lada dzień zakwitną Ci prawie jednocześnie.Tak było u mnie,w tym roku pierwszy kwiat rozkwitł się 3 dni temu.
Violetta jeszcze daleko mi do Twoich lilii ;) Jeszcze zdjęcia z dzisiaj.

Elendil - 2012-06-01, 17:50

Panie, a po czemu te kwiaty?

Zajefajnie :good:

ewa535 - 2012-06-01, 19:47

Ile osób trzyma za żyłki te kwiaty do zdjęcia, żeby tak równo , w okręgu ? ;)
BiBi - 2012-06-02, 06:54

Ja przestane oglada zdiecia z liliami bo z zazdrosi popadam w depresie sa takie sliczne : uwas kwitna a u mnie tylko same liscie :(( :((
PIOTR.P - 2012-06-02, 18:59

to są jaja u mnie jest dopiero parę liści od lili a ty masz tyle kwiatów :brawo:
AurorA - 2012-06-03, 23:59

Gliniak napisał/a:
Zaniedbane oczko będzie jeszcze piękniejsze ;)


no i wykrakał :brawo: super to wygląda

duzers - 2012-06-28, 08:42
Temat postu: aktualizacja
Kilka zdjęć z telefonu,sorki za słabą jakość.






asianko - 2012-06-28, 09:54

Ślicznie u Ciebie ...naprawde a rybolki super i dużo ich .
Zauważyłam ,że masz małe "mini " lilie? czy one kwitną? -mam takie i od jakiegoś czasu nie kwitną .

duzers - 2012-06-29, 08:07

asianko napisał/a:
Zauważyłam ,że masz małe "mini " lilie? czy one kwitną? -mam takie i od jakiegoś czasu nie kwitną .
Z miniaturek mam Aurore ale jeżeli chodzi Ci o te małe listki co widać na filmie to grzybieńczyk,mam też żabiściek ten pierwszy już kwitnie,żabiściek jeszcze nie.Dzięki za miłe słowa :soczek:
duzers - 2012-10-24, 17:32
Temat postu: aktualizacja
Z małym opóżnieniem ;)

Sierpień



wrzesień

duzers - 2013-10-08, 00:50

To już prawie rok,może coś wrzucę dla przypomnienia ;)
Sylwester79 - 2013-10-08, 16:51

Piękności !!!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group