Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - aquafit - wasz doswiadczenia

monkeymonk - 2008-03-01, 20:26
Temat postu: aquafit - wasz doswiadczenia
witam wszystkich. po wczorajszej stracie karasia troche spanikowalem i mimo zapewnien Aurory szukam preparatow wzmacniajacych ryby. Macie wlasne doswiadczenia z Aquafitem? czy mozna to wlewac juz teraz, czy zaczekac az woda sie ociepli. pozdrawiam serdecznie :pa:
AurorA - 2008-03-01, 21:11

aquafit to nie jest preparat wzmacniający a uzdatniający wodę - powinno się go dawać gdy zmieniamy wodę lub przed wpuszczeniem nowych ryb. Najlepszy efekt daje z AquaSafe http://www.sklep.oczkowod...afe-250-ml.html , ale powiem szczerze że te preparaty sprzedają się bardzo słabo - gdzieś już o tym pisałem - poszukaj.

stosujemy od wiosny

monkeymonk - 2008-03-01, 21:15

Aurora,
ten preparat, o ktorym piszesz to aquasafe.
ja mam na mysli aquafit. Z opis wygladaloby, ze jakis wplyw na ryby toto ma: "tetra pond aquafit - preparat z witaminami i minerałami dla ryb i roślin stawowych - środek uzupełniający zawartość witamin w stawie ogrodowym - zapewnia dobre samopoczucie, witalność i naturalną intensywność ubarwienia ryb - zawiera witaminy z grupy b o"
kiedy to podac jesli sie zdecyduje?

AurorA - 2008-03-01, 21:23

a AquaSafe

Cytat:
Dzieki zawartości koloidów preparat tworzy warstwę ochronną dla błon śluzowych ryb. Zawiera działającą antystresowo witaminę B, która dzięki wzmocnieniu mechanizmów obronnych, chroni ryby przed chorobami. Najlepsze efekty osiąga się stosując AquaSafe jednocześnie z TetraPond Aquafit.


oczywiście jeśli nie wymieniasz wody to dla Ciebie będzie lepszy aquafit, ale o skuteczności nic nie powiem bo nigdy nie używałem

monkeymonk - 2008-03-02, 00:31

nie, nie wymieniam wody. a jak myslisz dawkowac to juz teraz czy na wiosne? nie wiem jak wplynie na skutecznosc preparatu niska temperatura wody. pozdr.
judym - 2008-03-02, 01:27

monkeymonk napisał/a:
nie, nie wymieniam wody. a jak myslisz dawkowac to juz teraz czy na wiosne? nie wiem jak wplynie na skutecznosc preparatu niska temperatura wody. pozdr.

Kupiłeś,a nie dali ci ulotki ?Co jak co ten preparat to chemia i powinieneś dostac ulotke jak,kiedy,ile i gdzie stosowac.

monkeymonk - 2008-03-02, 11:38

na ulotce pisza jak czesto i ile stosowac ale nie pisza kiedy.
judym - 2008-03-02, 13:13

monkeymonk napisał/a:
na ulotce pisza jak czesto i ile stosowac ale nie pisza kiedy.

No i tu jest problem.Napewno jest różnica działania jak temperatura wody ma 9st a np.20st.

AurorA - 2008-03-02, 19:02

Jak pamiętam na ulotce jest napis - stosowanie: wiosna -lato.
judym - 2008-03-02, 19:48

AurorA napisał/a:
Jak pamiętam na ulotce jest napis - stosowanie: wiosna -lato.

No tak wiosna-lato,ale kalendarzowa czy pogodowa.Na poważnie rozumie ten napis temperaturę wody ok 15st.+ wzwyż.

monkeymonk - 2008-03-09, 13:43

ja wlalem to wczoraj. temperatura wody +9 stopni. zobaczymy. preparat jest zielony i poki co zabarwil mi tylko wode.
JAREK G - 2008-03-09, 20:18

monkeymonk napisał/a:
preparat jest zielony i poki co zabarwil mi tylko wode
Nie znam preparatu, ale jak zielony to pewnie na bazie zieleni malachitowej :P
monkeymonk - 2008-03-10, 22:43

bystrzacha z Ciebie, wyglada na to, ze to dobry strzal.
dzisiaj po kolorze nie zostalo juz sladu. ryby duzo zywsze ale to raczej zasluga lepszej pogody.

monkeymonk - 2008-03-12, 22:44

ta zielen mija po godzinie. oczywiscie ciezko bedzie mowic o widocznych efektach. mam nadzieje, ze nie jest to tylko butelka zielonej wody. heh
monkeymonk - 2008-03-15, 21:44

jezeli chodzi o pierwsze niewymierne efekty i spostrzezenia:
1. karas, ktory plywal osowialy z biala plama/pryszczem na boku wydaje sie byc OK. nie zauwazylem dzisiaj tej plamy - albo jej nie ma albo zmalala
2. po wlaniu preparatu ryby widocznie sie do niego garna. wydaje sie, ze plywanie w tym preparacie jest dla nich przyjemne.
tylko tyle lub az tyle

AurorA - 2008-03-15, 21:54

monkeymonk, dzięki za spostrzeżenia - może sie to komuś przydać :piwko:
monkeymonk - 2008-03-15, 22:00

nie ma problemu, jezeli cos mi sie jeszcze rzuci w oczy to dam znac. mam zamiar stosowac preparat co 6 tyg. przez caly sezon.
caly szkopul w tym, ze nie wiemy czy poprawa jest zasluga aquafit-u czy zwyczajnie nadeszla lepsza pora dla ryb. ten najgorszy okres pozimowy juz chyba minal i ryby sa generalnie zywsze

Ernest - 2008-03-15, 22:11

monkeymonk napisał/a:
ten najgorszy okres pozimowy juz chyba minal i ryby sa generalnie zywsze

Jeszcze nie ,teraz jak się zacznie ocieplać może być najgorzej

monkeymonk - 2008-03-15, 23:52

no to trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac. nie wiadomo wlasciwie jak dbac o ryby w tym okresie. pokarm wiosenno-jesienny mozna stosowac tylko w okreslonej temperaturze. kupilem go od Aurory ale tylko kilka dni bylo takich, ze mozna bylo karmic. moze aquafit jest wlasnie takim srodkiem wzmacniajacym ...
PS, wlanie pierwszej porcji preparatu zbieglo sie w czasie z uruchomieniem filtra i kaskady. nie wiem co sprawilo wieksza frajde rybom


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group