Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Przebuodwa - jaki klej do folii

aquarius - 2007-04-10, 14:37
Temat postu: Przebuodwa - jaki klej do folii
Witam wszystkich, chcialbym nieco przebudowac nasze oczko wodne. Zbiornik powstal na bazie basenu, najglebszy punkt dna to ok 1,5m. Poczatkowo byly porobione "półki" na rosliny, ale niestety po czasie napór wody (półki usypane z piasku- amatorska robota niby fachowca - teraz to wiem) calkowicie je zdeformowal. I tu pierwsze pytanie jak trwale wykonac, z jakiego materialu usypac półki by byly one trwale?. A drugie moje pytanie dotyczy zalaczonego zdjecia i przebudowy oczka. A mianowicie chcemy poszerzyc go nieco o strefe plytka, bagienna i wiaze sie to z doklejeniem folii, czy ktos z was zna jakis godny polecenia klej do laczenia folii lub sposob wykonania??. Z gory dziekuje za wszelkie porady i odpowiedzi. Pozdrawiam.
a oto zdjecie


JAREK G - 2007-04-10, 15:37

Moim zdaniem klejenie nie ma sensu raczej marne szanse na dobry efekt końcowy :-( Lepiej strefę bagienną wykonać z oddzielnego kawałka folii i umieścić ja kilka centymetrów wyżej od oczka i zrobić zakładkę foli ( kawałek folii ze strefy bagiennej musi przykryć folię z oczka gdzie będzie się przelewała woda ) puścić wodę w ruch za pomocą pompy która umieszczona będzie w oczku a wodę będzie pompowała do strefy bagiennej :) Pułki możesz zrobić z piasku i cementu (suchej zaprawy ) :)
killer1558 - 2007-04-10, 18:39

to tak jak u mnie co zrobiłem ostatnio połączyłem przechowalnię z okiem
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=150

JAREK G - 2007-04-10, 19:15

Dokładnie tak jak u Killera, albo jak u SAMURAJA :good:
samuraj - 2007-04-10, 20:46

aquarius napisał/a:
wiaze sie to z doklejeniem folii


szczerze odradzam wszelkiego rodzaju doklejanie folii :x albo całkowita przebudowa starego albo sposób taki jak zrobił to killer albo ja :)

aquarius - 2007-04-10, 22:26

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi i wskazowki. I przyznaje, ze chyba a raczej na pewno skorzystam z patentu przedstawionego w poscie Samuraja czy Killera. Prace rusza w dlugi majowy weekend moze troche wczesniej. Wiec na pewno wstawie zdjecie jak juz bedzie po wszystkim. Pozdrawiam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group