Oczko wodne - forum
Forum miło¶ników oczek wodnych.

Technika - Aqua szut EXTREME UV 12

maczaj1 - 2007-04-04, 15:18
Temat postu: Aqua szut EXTREME UV 12
Witam serdecznie! Znajoma ma oczko ok 4000l do tego pompe TETRA Pond FPX 2000 i chce abym jej polecił filtr z eliminatorem glonów do 350zł co sadzicie o tym filtrze http://www.alledrogo.pl/ite...aqua_szut_.html aha z filtra woda ma wypływać do istniejacego strumienia ok 4m długo¶ci obsadzonego kosaćcami i sitami.Pomimo tego filtra głęboko korzeniowego i tak przegrywa walkę z glonami latem :evil: ryb jest ok 12 karasi rocznych.Własno ręczna robota filtra odpada :)
Aha a czy ta pompa FPX 2000 musi mieć zamontowan± g±bkę na ssaniu bo gdzie¶ wyczytałem ,że wtedy sie zakłada g±bkę jak ma napędzać fontannę.Za odpowiedĽ z góry dziekuję

JAREK G - 2007-04-04, 15:59

G±bkę z pompy możesz ¶miało wywalić :good: odejdzie częste czyszczenie i zwiększy się wydajno¶ć pompy :P Ten filtr który pokazałe¶ jest do tego oczka za duży :P może nie sam filtr bo ten akurat mógłby być nawet i większy i też byłoby dobrze, ale lampa UV 9 W to do oczka 4000l jest za duża w zupełno¶ci wystarczy o mocy 5 W :)
AurorA - 2007-04-04, 23:52

maczaj1 napisał/a:
Aha a czy ta pompa FPX 2000 musi mieć zamontowan± g±bkę na ssaniu bo gdzie¶ wyczytałem ,że wtedy sie zakłada g±bkę jak ma napędzać fontannę.


Dobrze wyczytałe¶ - tak mówi instrukcja do pomp FPX.

maczaj1 - 2007-04-06, 14:13

Dzięki wielki panowie pomogli¶cie mi niezmiernie :piwko: g±bka z pompy wywalona a filtr kupię jednak mniejszy troszkę aqela KLAR UV 5000, bo lampa 9 W w aqua szucie faktycznie zawielka.A biologia bedzie sobie pracować też w strumyku :pa:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group