Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - oczko Donvitow

Donvitow - 2006-11-10, 11:01
Temat postu: oczko Donvitow
Oto moje oczko - moja pasja.

Oczko jest po remoncie, jeszcze mało w nim roślinek, bo zdjęcie jest z maja. Od tego czasu roślinek przybyło, znajomy likwidował swoje oczko i dostałem od niego pięknie ukorzenione okazy, natomiast w prezencie od córki zestaw 50 roślinek do oczka kupiony na alledrogo :D

Na brzegu stoi potwór córki - moja zmora oczkowa - uwielbia w upalne dni pakować swoje podwozie do mojego oczka i rujnować pieczołowicie ułożone kamienie na dnie. Na szczęcie rybki sa bardzo ciekawskie, nie boja się tylko podpływają.
Przy brzegu zrobiłem dla psów wypłycenie, żeby mogły wejść i napić sie bez niszczenia brzebu - jednak teraz okazało się to z tego samego powodu moje utrapienie ;)
Niedługo więcej zdjęć rybek i oczka




ZiK - 2006-11-10, 11:09

Donvitow, :brawo:
Nie masz fotek z innego profilu? :?:
Bo na tych trochę słabo widać oczko ale dość ciekawie się prezentuje. :D
Co to za drzewko to różowe? Magnolia? :?:

P.S. Ładny piesek. :)

vivit - 2006-11-10, 11:20

No to czekamy na zdjęcia choć pora już mizerna na piękne fotki..:(
Mazur - 2006-11-10, 11:24

Właśnie, pokaż nieco więcej oczka, a to nasza zmora złaszcza dla mnie z rana


castleman - 2006-11-10, 12:19

oczko przyjemne, psinka też :)
różowy krzaczek też mi się podoba
po tym kaczeńcu wygląda że roślinki masz bez doniczek, jest tak rzeczywiście?
przyślij więcej zdjęć ;)

JAREK G - 2006-11-10, 12:56

zik napisał/a:
Co to za drzewko to różowe? Magnolia?

P.S. Ładny piesek.

Różowe drzewko wygląda na magnolie, a piesek na shar-peia, moja córka bardzo chciała takiego mieć. Oczko ładne :brawo: ale przydało by się wiecej zdięć z innej perspektywy

jakja - 2006-11-10, 12:57

castleman napisał/a:
masz bez doniczek, jest tak rzeczywiście

na fotce wyraźnie widać doniczki, więc chyba jednak w doniczkach...

Maikler - 2006-11-10, 13:19

Fajne oczko :brawo: , ale przydałoby się więcej fotek. :)

P.S. Czy ten temat schodzi na psy? :lol:

Donvitow - 2006-11-10, 19:09

Pies córki to Shar-pei. Roślina na brzegu magnolia. Kaczeńce w doniczce ale staram się wszystkie"ciała obce" maskować. A psy ,koty, ryby i oczko to zawsze ten sam temat- tęsknota homo sapiens industrialis za naturą. Przelecę fotki i postaram się je zeskanować i coś jeszcze pokazać.
Pozdrawiam Kajetan

killer1558 - 2006-11-10, 23:15

Roman napisał/a:
a to nasza zmora złaszcza dla mnie z rana

Roman to masz zmartwienie bo mój piesek śpi jak zabity złodzieje mogą go kraść dopóki ktoś z rodziny pierwszy nie wstanie :) :P a co do oka to też myśle ze mało tych fotek a my tak je lubimy ogladać ;-) ale jak zwykle zapowiada się ciekawie

Donvitow - 2006-11-11, 15:59

Jesienią załatwiłem sobie twardy dysk kompa i mam teraz tylko fotki które córka zgrała na płytę pod tyt. "Zwierzaki"gdzie widać jedynie przypadkowe fragmenty oczka z psami. Ale sprawdzę w pracy może tam zostały w kompie bo kiedyś je pokazywałem. Jak nie zrobię jesienne fotki choć chyba jesienią oczko najbiedniejsze.
Pozdrawiam Kajetan

neon - 2006-11-11, 18:56

:) Koniecznie daj wiecej fotek oczka . Z przyjemnością wszyscy oglądniemy. A pokazany fragment nie pokazuje jak duze jest oczko i jak zaaranzowane przez wlasciciela. Myśle , że fajne bo na tych fotkach to co widac ciekawie wyglada.Piesek extra!!! Roslinki też! Czekamy na zdjęcia :pa:
Donvitow - 2006-11-12, 16:31


caroolcia - 2006-11-12, 16:51

musze bronić honoru taty, coś z fotosikiem nie działa.... ale widze, że już się udało :)
Donvitow - 2006-11-12, 16:51

Ale nakombinowałem. Ale jest. Jak odpocznę jeszcze rybki. Po lewej w skalniaku jest pierwsze plastikowe oczko/600l/ do którego z filtra wpada woda przez dzban.Z tego oczka spływa skalnym strumyczkiem do dużego oczka. Wymiary350cm w najszerszym miejscu i 550cm długości. Głębokość jak dzisiaj mierzyłem w najgłębszym miejscu 110cm. Pojemność 13m/3 wg licznika do podlewania ogródka. Powstało w zeszłym roku w sierpniu. Podłoże- namoczone kartony faliste,agrowłóknina.wełna mineralna, plandeka tira sąsiada,folia/ jaka?-do oczek. Wiosną robiłem kapitalny remont. Siadły brzegi. Umocowałem je sypkim betonem. Wypoziomowałem warstwą cegły.obmurowałem płytami kamienia. Na fotce w trakcie remontu. Płyty leżą luźno. Zapomniałem o przelewie. Obsadziłem roślinkami. Dokupiłem rybek bo po zimie została połowa i tylko mniejsze. Pięknie porosły w tym roku lilie. Oczko jeszcze strasznie surowe ale jesienię jakoś zaczęło wyglądać.Z sypialmni w nocy latem słyszę szmer strumyczka i to fajne. Rybki znamy wszystkie. Jak się jakiejś nie widzi 2 dni to alarm w domu. Są dwa duże linki. Dwa małe. 10 Koi/dwa większe reszta mała/ 12 karasi i około 40 narybku od 5-3cm./
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2006-11-12, 17:02


AurorA - 2006-11-12, 17:09

Na razie troche mało zielono, ale oczko mi się podoba, a na pewno będzie coraz ładniejsze. :)
Donvitow - 2006-11-12, 17:14


neon - 2006-11-12, 17:17

:brawo: Super bardzo mnie sie podoba . Dobrze byloby abys zrobil jeszcze zdjecia tego fragmentu gdzie leci woda z dzbanu /strumyk/ bo niezbyt dokladnie widac!. Ale ogolnie pieknie to wyglada. Jak bedzie na drugi rok wiecej roslinek to doda uroku temu oczku. Pozdrawiam :good:
AurorA - 2006-11-12, 17:20

Donvitow, dawaj sam kod zdjęcia - wystarczy jeden raz :???:

Robisz to tak.
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=71

zbyteczny balast wykasowałem

Donvitow - 2006-11-12, 17:28

zbyteczny balast wykasowałem[/quote]
Dzięki jeszcze coś dodałem dokasowania. Ja się poprawię ale aktualnie brak wsparcia młodej a na razie raczkuję na forum.
Po lecie pięknie rozrosły się lilie i irysy które dostałem od kolegi który spodziewa się " narybku" i żona kazała mu zasypać oczko bo "narybek" się utopi. Mógł zaczekać dwa lata. Wtedy narybek chodzi.
Jak dostanę aparat kliknę aktualne fotki z innych perspektyw. Pozdrawiam Kajetan

JAREK G - 2006-11-12, 17:33

No teraz to już coś widać :) bardzo ładne oczko :brawo: , a jak zarośnie roślinkami to będzie pięknie, a jak byś znalazł fotkę z dzbanem to byłoby już super :D
killer1558 - 2006-11-12, 21:31

no moim zdaniem nieźle :) podobają mi się te płycizny wyłożone kamieniem tylko nie wiem czy nie będzie z glonem nitkowatym :(
Ernest - 2006-11-12, 21:37

Gdzieś wyczytałem że glony nitkowate swiadczą o czystości wody
ZiK - 2006-11-12, 21:37

Na tej fotce wreszcie widać oczko. :brawo:
Bardzo ładne to Twoje oczko tylko trochę mało roślinek. :)

vivit - 2006-11-12, 21:42

Nie no oczko naprawdę ładne tylko dokoptować trochę roślinek i jak zrobi się zielono powinno być bajkowo...:)
jakja - 2006-11-13, 09:51

Donvitow napisał/a:
10 Koi/dwa większe reszta mała/ 12 karasi i około 40 narybku od 5-3cm./

Trochę dużo tych koi jak na taką obj. Jasne: można jak sardynki, ale zimą to trochę ich szkoda :-(

jakja - 2006-11-13, 09:57

Oczko jest SUPER! Wyobrażam sobie ten wybuch roślinności na wiosnę. Ale z tym drzewem po prawej to współczuję - walka z liściami :x Te rury z prawej to na co?
caroolcia - 2006-11-13, 10:53

Cytat:
Te rury z prawej to na co?


A kawałek naszego bambusowego leżaka, który przewędrował nad oczko w celach obserwacyjnych ;)

Donvitow - 2006-11-13, 15:07

Ta magnolia po prawej nie bałagani. Natomiast oczko osłania od strony południowej duża brzoza. To jest tragedia. Cały rok coś spada. Jak nie łupinki,to baźki i inne świństwa ,a jesienią masa liści. Okryłem oczko siatką i świetnie się sprawdza. Wiatr wydmuchuje liście z niej na trawnik . Osłania też leniwe rybki podpływaące do brzegu przed kotami. Tylko pies się obraził bo dla niego to ulubiona miska.Pyszna woda Nawet lepsza od kałuży. Musiałem w jednym miejscu ją unieść by miał dostęp do wody. Roślinki ładnie porosły latem. Lilie zarosły prawie całą dalszą część stawku. Irysy zarosły tył i było nieżle. Ale tak myślę że to jeszcze dwa lata aby nabrało pełnego wyrazu.Rybek może za dużo ale nie mogłem się opanować a jeszcze tyle ładnych zostało w sklepie.! Ale staram się dbać nie. Karmię. Dwa filtry, Strumyczek.Górne oczko spełnia rolę odstojnika no i na zimę nawsadzałem w nie sprzętu.Jak za bardzo porosną to zmniejsze stadko. Zobaczę po zimie.
Pozdrawiam Kajetan

jakja - 2006-11-13, 15:43

Zastanów się, czy nie zamienić Karpii na orfy. One lubią być w stadzie a prezentują się, drapieżniki, naprawdę ślicznie - mam jedną, druga padła przez zaskrońca, ale na wiosnę dokupię 3 dla "ławicy"...
JAREK G - 2006-11-13, 16:34

jakja napisał/a:
Trochę dużo tych koi jak na taką obj. Jasne: można jak sardynki, ale zimą to trochę ich szkoda

Jak na oczko 13m3 to wcale nie tak dużo tym bardziej że tylko 2 większe koi 8) , a orfy spokojnie można jeszcze z 6 sztuk dokupić i napewno nie będą jak sardynki

caroolcia - 2006-11-14, 11:34

upa, no i sie nie udało - cos szwankuje to wczytywanie fotek....


caroolcia - 2006-11-14, 11:48

kolejne zdjęcia rybek i burbona rozkoszujacych się kąpielą






jakja - 2006-11-14, 13:17

:) Rybki i wieloryb! :brawo:
Donvitow - 2006-11-14, 18:47

[quote="jakja"]Zastanów się, czy nie zamienić Karpii na orfy. One lubią być w stadzie a prezentują się, drapieżniki, naprawdę ślicznie -
Nie wiem jak wyglądają ale popatrzę. Na razie mam spore stadko i nie chciał bym jeszcze dodawać rybek. Ale po zimie. Czas pokaże. Poprzedniej Koi padł.
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2006-11-14, 18:52

jakja napisał/a:
:) Rybki i wieloryb! :brawo:

Jak ten osioł się położy w wodzie-co latem regularnie czyni to rybki pływają mu nad przednimi łapami i podskubują sierść na bokach. Jak go przeganiam wpada na głęboką wodę- niby przypadkiem i jest jeszcze gorzej. Ale to zejście do wody specjalnie projektowałem dla psów i jest pancerne. Wytrzymało drugi rok.
Pozdrawiam Kajetan

JAREK G - 2006-11-14, 19:25

Orfy to te pomarańczowe :)

Donvitow - 2006-11-16, 16:22

[quote="JAREK G"]Orfy to te pomarańczowe :)
Fajne stadko. Te orfy super. A jakie ładnie wykończone ogonki. A co to za wielki szary cień pod nimi. Orfy są zdajsie drapeżnikami .
Dzieki za fotki Kajetan

jakja - 2006-11-16, 16:31

Donvitow napisał/a:
A co to za wielki szary cień pod nimi.

Mi to wygląda na karpia...

JAREK G - 2006-11-16, 16:34

Donvitow napisał/a:
A co to za wielki szary cień pod nimi

To był duży karp koi pomarańczowo-czarny, niestety nie przeżył ostatniej zimy :(

Donvitow - 2006-11-16, 19:20

JAREK G napisał/a:

To był duży karp koi pomarańczowo-czarny, niestety nie przeżył ostatniej zimy :(

Szkoda. Wygląda na niezłego bysia. Może ta zima nie da naszym rybkom tak w kość. Nadal ciepło.
Pozdrawiam kajetan

JAREK G - 2006-11-16, 21:41

Donvitow napisał/a:
Wygląda na niezłego bysia

Niezłe był byś, ale niestety już nie ma :(

Donvitow - 2006-11-17, 15:47

Niezłe był byś, ale niestety już nie ma :(
Mój największy ok 30 cm ma takie kolorki i dwa mniejsze tak po 15 cm. Fajnie w wodzie sie prezentują. Jak tygrysy. Szczególnie ten duży bo pływa z gracją a pokarm pochłania na zasadzie odkurzacza- całymi partiami kulek. Otwarty pysk ma chyba z 10 mm Srednicy. Jest super.
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2006-11-25, 16:07

no wreszcie ma fotki.





No karoolcia przyjechała. Mam wreszcie fotki

Maikler - 2006-11-25, 16:19

No super fotki. Siatka też fajnie rozpieta. Prawie nie widać :)
Donvitow - 2006-11-25, 16:32

a to rybki.


marian - 2006-11-25, 16:49

ladne stadko ryb :shock:
AurorA - 2006-11-25, 19:05

No w końcu widać całość - ciekawie to wyglada. Czy ten iglak na pierwszym planie to cyprysik "Golden Wonder"?
Rybki też fajne :)

killer1558 - 2006-11-25, 20:42

a mnie interesuje ta scieżka kamienna czy to takie okraglaczki zatopione są w betonie i czy to wytrzymuje mrozy, jak to robiłeś -oko super :brawo: a maje karaski nie umywają sie do twojego stada :)
samuraj - 2006-11-25, 21:20

ladne oczko ładne otoczenie no i ta ścieżka--chyba nie jest zastrzeżona prawami autorskimi ;-) --podoba mi się a kamieni mam sporo
Donvitow - 2006-11-25, 21:24

Córka marudzi ze za dużo kamieni. Mnie siEę podoba. A Sciekla osadzona w suchymbetonie.
Ernest - 2006-11-25, 21:42

Fajnie wszystko wygląda i jeszcze las wokół działki.To jest to :good:
Donvitow - 2006-11-25, 21:49

Mam 40 m do lasu i 100 m do zalewu wody. Tak kupowaliśmy działkę. Jestem szczęśliwy!!!!!!
JAREK G - 2006-11-26, 13:06

Naprawdę fajnie to wgląda, a rybki super :good: Widzę Donvitow, że do zimy jesteś przygotowany lepiej niż drogowcy :) nie dasz się zaskoczyć ;-)
Donvitow - 2006-11-26, 18:17

AurorA napisał/a:
No w końcu widać całość - ciekawie to wyglada. Czy ten iglak na pierwszym planie to cyprysik "Golden Wonder"?
Rybki też fajne :)

Nie wiem jak się azywa bo go dostałem .
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2006-11-26, 18:29

killer1558 napisał/a:
a mnie interesuje ta scieżka kamienna czy to takie okraglaczki zatopione są w betonie i czy to wytrzymuje mrozy, jak to robiłeś -oko super :brawo: a maje karaski nie umywają sie do twojego stada :)

Pierwszą ścieżkę zrobiłem na żwirku. Ale się nie sprawdziła Większe kamienie stały na właściwym poziomie a mniejsze wbijały się w ziemię A jeszcze jak wtargnęły krety to zrobił się bajzel. Wszystko musiałem poprawiać.Wybrałem ziemię/czarnA/ ok 25 cm. Dalej mam taki pył piaskowy. Zrobiłem podsypkę ze żwirku a kamienie osadzałem w suchym betonie. Po zimie widać pęknięcia ale całość trzyma się dobrze. Kawałek kładłem na mokrą zaprawę /upaprałem i siebie i kamienie/ i gorzej wygląda a kamienie cężko było doczyścić. Mam jeden chodniczek 5 lat i nic się nie dzieje
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2006-11-26, 18:31

samuraj napisał/a:
ladne oczko ładne otoczenie no i ta ścieżka--chyba nie jest zastrzeżona prawami autorskimi ;-) --podoba mi się a kamieni mam sporo

Dzięki za uznanie. Praw autorskich nie mam.
Powodzenia na wiosnę Kajetan

jakja - 2006-11-27, 09:44

Ławica cudowna; a karpii to masz od groma :) :brawo: :brawo: :brawo: Oczko naprawdę cudnie zrobione. Teź bym chciał kogoś, kto mi dałby rośliny...
ZiK - 2006-11-27, 22:33

No te fotki są wyraźne i dokładnie widać oczko bardzo ładne oczku. :D
Ścieżka robi wrażenie bardzo fajnie wygląda szczególnie z góry. :brawo:
Rybek to masz naprawdę sporo. :P
Okolica też musi byś super niedaleko las ,zalew fajnie. :brawo:

dachasia - 2006-12-26, 01:35

Oczko bardzo ładne i zrobione z pomysłem. Niestety rażą bardzo te widoczne białe filtry. Czy nie masz możliwiści jakoś je zamaskować, gdyż obecnie wygladają trochę jak latające talerze nad twoim oczkiem. Nie gniewaj się moja krytyka nie wypływa ze złośliwości, ale byłoby bardzie naturalnie, gdyby ich nie było widać.
AurorA - 2006-12-26, 04:03

dachasia, to nie filtry a styropianowe przeręble - tylko na okres zimowy.
Jak spadnie śnieg to się zamaskują :P

Donvitow - 2006-12-27, 15:53

AurorA napisał/a:
dachasia, to nie filtry a styropianowe przeręble - tylko na okres zimowy.
Jak spadnie śnieg to się zamaskują :P

Faktycznie nie dodają uroku. Ale w zeszłym roku straciłem śliczne karpiki Koi i większe karasie. W tym roku uzbroiłem oczko w dwa styropianowe przeręble które osłaniają lustro wody przed zamarzaniem. W lewym chodzi napowietrzqcz.Sera 500 a prawy ma napowietrzacz 100 l i grzałką. Czekam z niecierpliwością na nieco mrozu by sprawdzić te ustrojstwa. Nie dodają oczku uroku ale nie chcę co roku dokupować rybek.
Pozdrawiam Kajetan

Donvitow - 2007-02-18, 09:29

Myślę że po zimie. Oba rozwiązania się sprawdziły przy słabych mrozach.Jak na tak łagodną zimę trochę przesadziłem. Pewnie wystarczył by sam przerębel ale mam przetestowany sprzęt i bez obaw będę czekał na następną zimę. Teraz myślę jak "przeskoczyć" problem z ubytkami wody latem/ widzę że zimą nie ubywa/. Pokombinuję jak podłączyć się do rynny.
Kajetan

dachasia - 2007-02-18, 17:28

AurorA napisał/a:
to nie filtry a styropianowe przeręble - tylko na okres zimowy.
Jak spadnie śnieg to się zamaskują

Przepraszam Donvitow, ale mam jeszcze mało doświadczenia w tych sprawach, a na dodatek zmyliła mnie ta soczysta zieleń wkoło.Wcale z tych zdjęć nie wynika, że to może być już zabezpieczenie na zimę. A tak na marginesie to jestem ciekawa jak Ty robiłeś te" latające talerze " ze styropianu. W tym roku rybki w domu, ale jak będą takie żarłoczne jak do tej pory, to na przyszłą zimę może być problem z przezimowaniem ich i trzeba będzie skorzystać z czyichś przemyśleń i doświadczeń.

koczisss - 2007-02-18, 17:51

Takie przeręble kupuje się gotowe :)
Donvitow - 2007-02-19, 05:57

koczisss napisał/a:
Takie przeręble kupuje się gotowe :)
.
Są niedrogie i w miarę estetyczne mają gotowe komory balastowe tak że instalacja jest prosta. Ale na forum koledzy robili sami skrzynki z płyt styropianowych.
Polecam gotowca z napowietrzaczem.
KAjetan.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group