Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Bajorko bodziopka

bodziopek - 2007-10-29, 23:56
Temat postu: Bajorko bodziopka
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i od razu chciałbym się pochwalić moim "bajorkiem" :-D ,pozostało jeszcze trochę do zrobienia. Nie jest ono może powalające ale dla mnie jest Suuuper :yahoo: ,no i oczywiście moje maleństwa,swoją drogą ciekawe czy przetrzymają zimę :-( . Tak czy inaczej zobaczcie kilka fotek. Może macie jakieś pomysły dotyczące usprawnienia oczka. Pozdrawiam
killer1558 - 2007-10-30, 00:24

przede wszystkim folia gryzie w oczy :P jak masz możliwość to zakryj kamieniami i roślinami ,widzę :good: że maluszków masz sporo ,napisz coś więcej o oku ,wiadomo co :hehe: ile litrów ,coś o foli ,filtrach pompie itd. wtedy można coś więcej powiedzieć :)
wojtas - 2007-10-30, 12:28

Narybek masz piękny,to znaczy,że oczko dobrze urządzone.Tej folii się nie czepiam.Rozumiem,ze oczko jest w trakcie urządzania i to stan tymczasowy.CZy przetrzymają zimę?A jaką masz głebokość?
jakja - 2007-10-30, 16:35

Witaj nowicjuszu. Narybek wspanialy. A gdzie rodzice? Stan wody wskazuje chyba na brak roślin podwodnych... Rogatek, moczarka.
bodziopek - 2007-10-30, 17:17

Witam. A więc tak: folia zwykła budowlana dałem ją podwójnie; głębokość ok. 1m; co do pojemności to nie liczyłem dokładnie,ale myślę że ok.5 tyś litrów; pompa zwykła fontannowa,tylko zamiast standardowego filtra mam cylindryczny "filtr zanużeniowy" o wymiarach 40cmx20cm; kamyczki wokoło z rzeczki :evil: . Rzeczywiście roślin podwodnych mam jak na lekarstwo :oops: , chociaż wydaje mi się że rybkom to odpowiada,ale na wiosnę mam zamiar dokupić zieleninki :-D . I jeszcze jedno: rodziców maleństw nie widać przez kolor wody :hehe: POZDRAWIAM :pa:
wojtas - 2007-10-30, 18:08

przy 1 m. to bez problemu powinny przezimować.
JAREK G - 2007-10-30, 18:08

Mogę powiedzieć dokładnie to samo co przedmówcy :P Powyławiaj liście i pousuwaj uschnięte rośliny przy głębokości 1m karasie powinny przetrwać ale dla pewności jak nie masz napowietrzacza wstaw chociaż chochoł z trzciny lub sztuczną przerębel ze styropianu :P
samuraj - 2007-10-30, 18:47

witam nowego :piwko:
masz rację trochę pracy przy oczku jeszcze Tobie pozostało , przede wszystkim ta widoczna folia

bodziopek - 2007-10-30, 19:08

Ja także witam :piwko: za przeproszeniem "tubylców" :hehe: Co do tej folii,mam zamiar zamaskować ją roślinkami,tylko nie wiem jakie najlepiej się nadadzą? :???: Zastanawiam się czy takie ze skalniaka mogą być ? :???: Czy w kontakcie z wodą nie będą gnić :?
Aha a czy ten przerębel ze styropianu to musi mieć jakiś specjalny kształt ? :pa:

JAREK G - 2007-10-30, 20:13

bodziopek napisał/a:
Aha a czy ten przerębel ze styropianu to musi mieć jakiś specjalny kształt ?
W handlu są przeważnie okrągłe w kształcie zbliżonym do walca lub stożka , ale możesz spokojnie zrobić to sam i jak będzie np: w kształcie sześcianu to nić się nie stanie :P
bodziopek - 2007-10-31, 18:22

Zapomniałem napisać jakie mam ryby poza młodymi. A więc tak; 8 szt. karasi ozdobnych, 2szt. linów oraz jednego sporych rozmiarów karpia,a w zasadzie karpicę :hehe: poznałem po tym że mam maleńkie karpiki :-D
Niestety pani karpiowa nie dożyje przyszłego roku :(( bo będzie przysmakiem na wigilijnym stole :lol:

melek - 2007-10-31, 18:25

Na twoim miejscu podniósł bym poziom wody :)
Bajbas - 2007-10-31, 18:43

Oko jak oko, ale ksywa pierwsza klasa :good:
Folię musisz "zalać" bo słońce zrobi z nią porządek - rozsypie Ci się - specem od budowlanki jest chyba Marian (największym).
Rośliny ze skalniaka? a to zależy co tam rośnie - z pewnością nie te co lubią suszę :P
Najważniejsze, że dobrze sie bawisz, dążenie do doskonałości to wrzody pewne ;)
:piwko: Bajbas

iwosek - 2007-10-31, 18:46

Bajbas napisał/a:
Folię musisz "zalać" bo słońce zrobi z nią porządek - rozsypie Ci się -


ja te slowa jako uzytkownik budowlanki potwierdze - folia mocno podsmazona sloneczkiem rozkruszy ci sie w rekach :P

a co ja dodam - jak poprzednicy - najlepiej wysypac to kamykami - kilka spacerow nad rzeke i masz kamyki

bodziopek - 2007-10-31, 19:26

wody specjalnie jest nie pełno :evil: ,ponieważ nie mam jeszcze przelewu i poję się żeby podczas deszczu się nie przepełniło,szkoda by było maluchów :((
bajbas :piwko:
PIWO JEST DOBRE, PIWO PIĆ TRZEBA, KTO PIJE PIWO IDZIE DO NIEBA :hehe:
:pa:

Boobu - 2007-10-31, 19:44

bodziopek napisał/a:
Niestety pani karpiowa nie dożyje przyszłego roku bo będzie przysmakiem na wigilijnym stole

No nie! :-o
Jak mozna zjadać własne zwierzątko :(( To tak, jak zjeść chomiczka, kotka pieska :((

bodziopek - 2007-10-31, 20:05

Boobu napisał/a:
No nie! :-o
Jak mozna zjadać własne zwierzątko :(( To tak, jak zjeść chomiczka, kotka pieska
Coś czułem że będą protesty :-D ale to zwierzątko było kupione z myślą o wigilii :P
AurorA - 2007-10-31, 21:18

bodziopek napisał/a:
jednego sporych rozmiarów karpia,a w zasadzie karpicę :hehe: poznałem po tym że mam maleńkie karpiki :-D
Niestety pani karpiowa nie dożyje przyszłego roku :(( bo będzie przysmakiem na wigilijnym stole :lol:


to na 100% nie są karpiki, a ryby składają ikrę więc do uzyskania młodych potrzebna jest para, pomijając że karpie w Polsce się nie rozmnażają :?

JAREK G - 2007-10-31, 21:26

bodziopek napisał/a:
wody specjalnie jest nie pełno :evil: ,ponieważ nie mam jeszcze przelewu i poję się żeby podczas deszczu się nie przepełniło,szkoda by było maluchów
Musiało by to być istne oberwanie chmury co raczej już o tej porze nam nie grozi :P także spokojnie możesz dolać wody :) Też się mocno zdziwiłem jak napisałeś o tych karpikach musiałby to być chyba obojniak :hehe:
Bajbas - 2007-10-31, 22:35

bodziopek napisał/a:
wody specjalnie jest nie pełno :evil: ,ponieważ nie mam jeszcze przelewu i poję się żeby podczas deszczu się nie przepełniło,szkoda by było maluchów :((

człowieku ryby nie są takie głupie, i tak jak napisał Jarek tylko oberwanie chmury mogłoby im zaszkodzić. Lej :yahoo:
A karpia jedz i się nie przejmuj. I tak dożył swych dni w dobrych warunkach. A może nie skoro to pierwszy który rozmnożył się przez dzieworództwo :lol:
:piwko: Bajbas

wojtas - 2007-11-01, 09:18

AurorA napisał/a:
bodziopek napisał/a:
jednego sporych rozmiarów karpia,a w zasadzie karpicę :hehe: poznałem po tym że mam maleńkie karpiki :-D
Niestety pani karpiowa nie dożyje przyszłego roku :(( bo będzie przysmakiem na wigilijnym stole :lol:


to na 100% nie są karpiki, a ryby składają ikrę więc do uzyskania młodych potrzebna jest para, pomijając że karpie w Polsce się nie rozmnażają :?
rozmnazają się,ale w naszym klimacie tarło natępuje zbyt póżno/temperatura/ i narybek nie zdąży na tyle urosnąć aby przezyć zimę.tak jest w wodach naturalnych.Płytkie stawy hodowlane i oczka wodne znacznie szybciej sie nagrzewają ,toteż w sztucznych warunkach jest to możliwe,ale oczywiscie musi być para.
jackon - 2007-11-01, 10:27

wiele lat temu jak nie znano hormonow rozmnazano karpie naturalnie w bardzo plytkich stawach silnie porosnietych trawa
nie znam w Polsce hodowli, gdzie w ten sposob teraz rozmnaza sie karpie

Kaef - 2007-11-01, 10:59

Karpie rozmnażają się też "na dziko". Parę razy podczas wędkowania zdarzyło mi się złapać karpiki (lustrzenie) w odrze o rozmiarach od 10 - 15 cm. Takie maluchy zimują już bez problemu. A ten narybek na fotkach to karasie na 1000%
bodziopek - 2007-11-01, 12:27

Może i macie rację,w takim razie co to za ryby te zaznaczone na fotkach??? Powiększcie sobie te fotki :yahoo:
Cytat:
A ten narybek na fotkach to karasie na 1000%

Tyle to ja też wiem :hehe:

Kaef - 2007-11-01, 12:31

Skoro wiesz to po co pytasz????
bodziopek - 2007-11-01, 12:34

Pytam o te zaznaczone na zdjęciach :peace:
Kaef - 2007-11-01, 12:43

To wszystko są karasię :D
wojtas - 2007-11-01, 16:02

na pewno karasie,i to odmiany matowej typu szubunkin.Te z błyszczacą łuską wybarwiaja się póżniej .Chociaz nie widze nic złego w zjedzeniu karpia/jestem wedkarzem/ to nie wiem czy to ma sens,zauwazyłem.ze smak karpia zalezy od wody,z której pochodzi od jej czystosci,bazy pokarmowej.myśle ze karp przetrzymywany w oczku bedzie po prostu niesmaczny.
monkeymonk - 2007-11-01, 16:59

tak, to karasie. podobne do mojego tegorocznego narybku.
killer1558 - 2007-11-01, 17:48

sprawdź czy mają wąsiki jak nie to karachy :P
Kaef - 2007-11-01, 18:33

Killer, tu nie ma co sprawdzać. W oczku jest tylko jeden karp i wszystko jasne, jak ma być więcej dowodów to popatrzcie na łuski, są dobrze widoczne. Do tego ten karp (skoro na wigilie) to zapewne lustrzeń więc młode by nie wyszły pełnołuske albo sazany. Z resztą na koniec po samym kształcie ciała też widać :P
AurorA - 2007-11-01, 19:19

bodziopek te zaznaczone karasie jak się wybarwia będą całe czerwone - może już za rok to zobaczysz
Kaef - 2007-11-01, 19:51

Hehe, ale żeś namieszał :P Nic nie zrozumiałem :P
bodziopek - 2007-11-01, 19:58

Sam już w końcu nie wiem :???: Co to za rybki :? Może przeżyją zimę to zobaczymy jak podrosną :-D ale na pierwszy rzut oka wyglądają na małe karpiki,sami przyznajcie :evil: :pa:
Kaef - 2007-11-01, 19:59

Nie nie wyglądają :P To są karasie i kropka :D
AurorA - 2007-11-01, 20:11

Kaef napisał/a:
Nie nie wyglądają :P To są karasie i kropka


Jasne ze tak - to 100% karasie i nie wiem skąd pomysł że są podobne do karpia :???:

killer1558 - 2007-11-01, 20:16

Kaef napisał/a:
Killer, tu nie ma co sprawdzać. W oczku jest tylko jeden karp i wszystko jasne,

ale on mógł być odmieńcem :hehe: obojniakiem :)
wiem że to nie możliwe ale sprawdzić nie szkodzi a i właściciel się przekona :P

Kaef - 2007-11-01, 20:18

heheh, nie rezajcie mu głowy :P Przeczytajcie mój post :

Cytat:
Killer, tu nie ma co sprawdzać. W oczku jest tylko jeden karp i wszystko jasne, jak ma być więcej dowodów to popatrzcie na łuski, są dobrze widoczne. Do tego ten karp (skoro na wigilie) to zapewne lustrzeń więc młode by nie wyszły pełnołuske albo sazany. Z resztą na koniec po samym kształcie ciała też widać :P


i przyglądnijcie się rybą :P

wojtas - 2007-11-01, 20:33

jakby to był japoniec/karas srebrzysty/ to faktycznie wystarczyłaby 1 sztuka/u nas wystepują wyłącznie samice/.a samce mogą byc innych podobnych gatunków.
bodziopek - 2007-11-01, 21:16

Może być opcja że to są młode liny :evil: ale poczekamy zobaczymy ;)
Karaś czy karp,ważne że się rozmnożyły :yahoo:

Kaef - 2007-11-01, 21:17

Hehehehe, nie to nie są liny. To są karasie. Jak chcesz dowód to zobacz łuski :P
wojtas - 2007-11-01, 21:51

gwarantuję ze to nie liny. to tak charakterystyczna ryba,ze nie sposób jej pomylic z zadna inna,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group