Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oczko - Piotrek

piotrek - 2008-02-24, 17:08
Temat postu: Moje oczko - Piotrek


Oczko mieści się na działce letniskowej w lesie nad jeziorem. Pojemność oka ok. 20m3 z folii. Bardzo głebokie. W najgłębszym miejscu 2,2m. Skoro na działce jestem tylko w wekendy zastosowałem filtr ciśnieniowy Bioclin o poj, 210l, bo przelewowy mógłby się zapchać i woda z oczka by wylała się na działkę. Pompa Jebao na 10000l/h. Lampa UV 18W. Zdjęcie z ubiegłego roku. Więcej na wiosnę jak się zazieleni.

wiktor - 2008-02-24, 17:21

oczko super tylko napisz czy są jakies ryby i jakie są rosliny
lubek - 2008-02-24, 17:46

Bardzo ładne oczko tylko daj więcej fot dla oczkomaniaków ;)
monkeymonk - 2008-02-24, 17:59

fajne. a myslalem, ze ja mam glebokie oczko (1.7 - 1.8 m). na jakiej glebokosci sadziles lilie? pozdr.
piotrek - 2008-02-24, 18:13

Lilię dostałem w zeszłym roku od kolegi w koszu od chleba - badzo duża Atraction. Za 2 tygodnie będę ją dzielił na 3 części. Może za 2 lata będą 3 takie kosze. W tej chwili są na 2 metrach. Oprócz tego mam trochę rogatka, sitowie, jakaś trzcina z jeziora. Rybki to same karaski ozdobne. 12 większych a reszta ok 30 szt. to roczne i dwuletnie.

_________________
piotrek

JAREK G - 2008-02-24, 20:00

Oczko fajne chyba jedno z głębszych jak nie najgłębsze na forum. Napisz coś o półkach bo 2m to dość głęboko nawet jak na atraction :???:
Pawlak - 2008-02-24, 20:02

piękne oczko :good: ale głębokie :-o jak wyciągasz tą lilię i posadź więcej rośliny :)
monkeymonk - 2008-02-24, 20:28

a jak sadziles lilie na 2 m? stopniowo czy od razu na dno? ja mam dosc glebokie oczko i tez mam problemy z polkami
piotrek - 2008-02-24, 20:34

Półek jest bardzo mało. Lilia na tej głębokości ładnie rośnie ale ma małe liście. Po podziale rozmieszę kosze w płydszych miejscach. Aby wyciągnąć ją z wody muszę niestety spuścić wodę z oczka.
monkeymonk - 2008-02-24, 22:08

a przy sadzeniu od razu wrzuciles ja na samo dno?
piotrek - 2008-02-24, 22:20

Jak wcześniej pisałem lilie są duże w koszu od chleba. Spuściłem wodę z oczka, wsadziłem lilie na 2m i zalałem oczko z powrotem.
jakja - 2008-02-25, 00:32

Brawo! Świetne, tylko czemu tak mało - 1-no ujęcie? Inne spojrzenia proszę! :brawo:
Mietek2141 - 2008-02-25, 08:33

Fajne oko :brawo:
Szkoda tylko, że jak piszesz jakie kolwiek zmiany(przesadzanie roślin) wiąże się ze spuszczeniem wody- ciężko ci będzie uzyskać równowagę w oku. :-(

Pawlak - 2008-02-25, 12:15

wode zawsze można gdzieś przechować ;)
Mietek2141 - 2008-02-25, 12:31

Pawlak napisał/a:
wode zawsze można gdzieś przechować ;)


I to byłoby najlepsze rozwiązanie :)

monkeymonk - 2008-02-25, 13:35

moze byc problem z sadzeniem nowych lilii. nie da sie tak zwyczajnie wrzucic ich na same dno bo sie podtopia
jakja - 2008-02-25, 14:06

Zastosuj żyłkę: zaczepiasz pojemnik żyłką tak, że gdy trzymasz oba końce - nie spada. Zwolnienie jednego końca powoduje rozluźnienie węzła i wyciągasz ją. Albo zostaw i zamaskuj - możekiedys być potrzebna - niezbadane są wyroki Nieba :-)
JAREK G - 2008-02-25, 18:43

Ja proponuje z miedzianego kilku żyłowego kabla elektrycznego w czarnej izolacji zrobić długie uszy (żyłka może być za słaba i niewygodna ) przywiązać je do koszyka z lilią i za nie wkładać , przestawiać ewentualnie wyciągać wykorzystując do tego na przykład grabie :P
monkeymonk - 2008-02-25, 19:48

JAREK G napisał/a:
Ja proponuje z miedzianego kilku żyłowego kabla elektrycznego w czarnej izolacji zrobić długie uszy (żyłka może być za słaba i niewygodna ) przywiązać je do koszyka z lilią i za nie wkładać , przestawiać ewentualnie wyciągać wykorzystując do tego na przykład grabie

tak zrobilem u siebie ale dalem ciala i zamiast kabla uzylem sznurka, ktory w wodzie sie praktycznie rozpuscil a przy probie podnoszenia pekl. jakim cudem nie poszla mi wtedy folia nie wiem do dzis.

killer1558 - 2008-02-25, 19:50

to ja mam patent ze sznurka od snopowiązałki :hehe: Sebastian widział jak był u mnie przywiązane zą pojemniki do tej pory żebym nie musiał wody spuszczać do wyciągania lili :P
monkeymonk - 2008-02-25, 19:59

heh, ja tez myslalem ze sznurek byl mocny. na dodatek prawie wpadlem do oka:oops: starajac sie jakos wylowic te donice
piotrek - 2008-02-25, 20:35

Dzięki za rady. Wszystko fajnie, tylko ten kosz waży z 50 kg. Fotke mam tlko jedną. Zrobił ją mój syn komórką. Więcej zrobie na wiosnę jak się zazieleni. Pomysł z przechowaniem wody super, tylko gdzie to nalać.
JAREK G - 2008-02-25, 20:56

piotrek napisał/a:
Wszystko fajnie, tylko ten kosz waży z 50 kg.
Dwie osoby, dwie pary grabi za uszy z kabla i do góry :P
monkeymonk - 2008-02-25, 21:01

JAREK G napisał/a:


Dwie osoby, dwie pary grabi za uszy z kabla i do góry


a potem wspolna kapiel w oku :hehe: :good:

piotrek - 2008-02-25, 21:39

Widze że mam ziomala z Bydgoszczy. Może znasz jakieś adresy na roślinki. Chciałbym kupić jakieś większe a nie sadzonki. W zeszłym roku kupiłem sadzonki i wszyskto mi zmarniało. Pozdrawiam z Inowrocławia.
monkeymonk - 2008-02-25, 23:16

a gdzie kupowales do tej pory? rok temu jak jeszcze nie wiedzialem co i jak, kupilem troche sadzonek w obi i czesc zmarniala (przynajmniej reszta przetrwala)
dobry jest sklep w zielonce pod bydgoszcza. do tego duze centrum ogrodnicze za osielskiem (w kierunku na Gdansk). W tych miejscach kupisz duze rosliny. Nie polecam lilii, znacznie lepsze chociazby u Aurory czy w Hydroflorze.
Problem pojawia sie, kiedy potrzebujesz czegos konkretnego, a tego nie ma. W tych sklepach nie maja juz nic, czego bym nie mial.
pozdr.

judym - 2008-02-26, 02:04

Witaj Piotrek.Oczko bardzo ładne.Z tego co czytałem,to brakuje mi w nim Karpi Koi.W takim dużym oczku i tak ładnie wykończonym prezentowały by się wspaniale.
piotrek - 2008-02-26, 18:05

Dzięki za adresy dotyczące roślinek. A co do karpi Koi to zastanawiałem się już i chyba nie kupię. Podobno karpie niszczą rośliny, a ja ich za wiele nie mam. Po drugie na działce jestem tylko w wekendy, a takie smoki to chyba trzeba karmić codziennie.
judym - 2008-02-26, 18:56

Witaj Piotrek.Skąd wiesz,że Koi niszczą rośliny?U mnie w oczku pływa osiem Karpi,cztery dorosłe od ok 25cm do 40cm i cztery małe,a roślin mam aż nadto.Jestem mieszkańcem pod Bydgoskich Bałych Błót i pod koniec marca-początek kwietnia robie remont w oczku,więc jak masz mało roślin to ci dam.Przy okazji obalisz mit,że Koi obgryzają rośliny.
Ps.Zobacz moje oczko na galerii.Ja swoim sypie raz dziennie garstke,a nie porobiły się jak deski.

monkeymonk - 2008-02-26, 20:25

tez mam koi i nie jest tak zle. trzeba tylko zabezpieczyc rosliny zeby nie wyplynely na wierzch bo kojaki lubia nurac po dnie :)
przy tak glebokim oczku mozesz miec swietne koi, zastanow sie. pozdr.

judym - 2008-02-26, 21:52

Fakt,z tym obsypywaniem roślin,to ja na wierzch posadzonych roślin nasypuje ok 3-5cm żwiru o granulacji-hmmm ok 1cm.Kupuje go na worki w Bydgoszczy przy ul.Mińskiej.No a Koi,to czym większe oczko rosną szybciej i będą większe.
monkeymonk - 2008-02-26, 21:54

mhm, u mnie taki zwir nie wystarczal. ja na ten zwir klade jeszcze duze kamienie. pare razy musialem wyjmowac ciezkie kosze z 1.7 m glebokosci, po tym jak koi wyrywaly lilie.
piotrek - 2008-02-26, 22:41

Judym to że karpie niszczą rośliny dużo opisywano na forum. A czy tak jest czy nie tego nie wiem. Z góry dzięki za chęć odstąpienia trochę roślin, jak nic nie dostanę w Osielsku lub Zielonce to się odezwę. Twoje oczko super zarośnięte, chciałbym mieć tyle roślin. No i te Funkie (Hosty) pięknie wyrośnięte w różnych odmianach. BRAWO !!!!!! Muszę jeszcze wspomnieć o karpiach - piękne smoki. Pozdrawiam.
monkeymonk - 2008-02-26, 22:51

jak szukasz koi z bydgoszczy to zobacz tez moja galerie. wszystkie sa z zielonki oraz z makowisk. pozdr.
piotrek - 2008-02-26, 23:37

monkeymonk, Super te karpie, szczególnie podaba mi się ten z czarnymi plamami. Muszę odwiedzić koniecznie te miejsca tzn. Zielonkę i Makowiska jeżeli chodzi o rośliny a co do zakupu karpi to się jeszcze zastanowię. Najbardziej mnie nurtuje to że nie będę ich mógł karmić w ciągu tygodnia tylko w wekendy. A to przecież duże ryby i muszą coś jeść. Mogą mi się zmarnować.
monkeymonk - 2008-02-26, 23:46

w makowiskach kupisz tylko ryby.
ciezko mi powiedziec jak z tym karmieniem. moze eksperci sie wypowiedza :) ja karmie dosc czesto. mysle, ze w tak duzym oczku ryba zawsze sobie cos znajdzie. u mnie karpie zarly nawet glony ze scianek oczka :) w jeziorach nikt karpi nie karmi :P
poczytaj, pomysl. ja juz sobie nie wyobrazam oka bez kojakow. predzej bym je zasypal. :hehe:

JAREK G - 2008-02-27, 00:00

piotrek napisał/a:
Najbardziej mnie nurtuje to że nie będę ich mógł karmić w ciągu tygodnia tylko w wekendy. A to przecież duże ryby i muszą coś jeść. Mogą mi się zmarnować.
Jak nakarmisz raz w tygodniu to też im nic nie będzie :P niektórzy nie karmią wcale i też karpie dają sobie radę oczywiście gdy nie jest to bardzo małe oczko Ja karmie latem codziennie ale bardziej dlatego że to lubię a nie że ryby tego potrzebują :hehe:
judym - 2008-02-27, 00:00

Witaj Piotrek.Potwierdzam,że Koi zdrowe i ładne to w Zielonce.(wszystkie moje są z Zielonki)W wekendy jak bedziesz je sporo dokarmiał,to napewno będą się miały dobrze.Masz duże oczko i ryba zawsze coś sobie poszuka.Ludzie mają ryby w oczkach i nigdy ich nie dokarmiają,poczytaj o tym na forum.Tej jesieni zaszalałem i do tych Funki dokupiłem 12 nowych odmian.Jestem ciekawy jak się przyjęły.
monkeymonk - 2008-02-27, 00:02

a gdzie kupowales funkie? sa sliczne
z zielonki mam tylko bialego, ktory jest w moim avatarze - uwiebiam te rybe. reszta jest z makowisk ale rzeczywiscie w zielonce maja lepsze kojaki

judym - 2008-02-27, 00:17

Funkie to na alledrogo.Dorwałem gościa ze Słowacji.Polecali go forumowicze z forum ogród.Chciałem ci go teraz podac,ale widze że nic nie ma wystawionego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group