Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Staw - Mój stary staw

wer51015 - 2012-03-24, 20:32
Temat postu: Mój stary staw
Mam bardzo stary staw i jest trochę zaniedbany. Jest to mały zbiornik wodny i teraz gdy jest po zimie to pływają na nim zdechłe żaby. Były tam sprowadzone rok temu ryby ale zdechły. Chciała bym tam przyprowadzić maje kaczki zwykłe piżmówki żeby sobie popływały ale czy najpierw nie dało by się go jakoś szybko oczyścić albo coś nie wiem czy nic by im nie było. :???:
Piotrek.P. - 2012-03-24, 20:38

Wyłowić to co się da , co padło oczywiście. Jeżeli zbiornik nie jest izolowany to czyszczenie koparką linową lub przy małej powierzchni zwykła "łycha" powinna dać radę. Żaby zaczęły padać w całym kraju , najprawdopodobniej to wina pogody. Może napisz o jakie czyszczenie Ci chodzi?
Gosik - 2012-03-24, 20:41

Musisz najpierw oczyścić staw ze zdechłych żab. Do tego celu najlepiej posłużą grabie. Tak samo z rybami, jeżeli jeszcze są jakieś zdechłe. Nic nie piszesz o roślinności, wielkości stawu, głębokości.No i może jakieś zdjęcie...
Ps. najlepiej czyszczą wodę rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny.

wer51015 - 2012-03-26, 16:52

Jak znajdę niedługo czas to wstawię zdjęcia. Chciała bym by woda w nim nie była taka brązowa. Są w nim rośliny ale się na nich nie znam, w lato jest zawsze cały w rzęsie wodnej. :) A i jeszcze jest w nim pełno pijawek czy idzie się ich jakoś pozbyć, a może są potrzebne w stawie?
Piotrek.P. - 2012-03-26, 17:02

Kolor wody zależy głównie od podłoża , więc nie zmienisz koloru. Masz staw pewnie na podłożu torfowym. Pijawek się nie pozbędziesz tak łatwo.

Tu masz o pijawkach : http://forum.oczkowodne.n...ghlight=pijawki

Co do "rzęsy wodnej" , polecam zbierać co kilka dni siatką z lustra wody tyle ile możesz. Świetny kompost z niej jest. Ogranicza ona dopływ tlenu do stawu i są przykre konsekwencje niekiedy. Tak nawiasem mówiąc karpie ją uwielbiają tak jak i dzikie kaczki.

wer51015 - 2012-03-27, 17:03

Jak przyprowadze tam moje kaczki to będą miały rzęsę do jedzenia nic się nie zmarnuje. :lol:
phalina - 2012-03-28, 21:57

wer51015 napisał/a:
Jak znajdę niedługo czas to wstawię zdjęcia. Chciała bym by woda w nim nie była taka brązowa. Są w nim rośliny ale się na nich nie znam, w lato jest zawsze cały w rzęsie wodnej. :) A i jeszcze jest w nim pełno pijawek czy idzie się ich jakoś pozbyć, a może są potrzebne w stawie?


Kup amury one lubia rosliny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group