Oczko wodne - forum
Forum mi³o¶ników oczek wodnych.

Filmy - mój stawek z m³ynkiem

prezes1 - 2009-07-11, 15:45
Temat postu: mój stawek z m³ynkiem
http://w610.wrzuta.pl/film/a6hrK84uYw0/wideo003
AurorA - 2009-07-12, 00:51

Kiepsko wygl±da ta folia na brzegu. W domkach i m³ynach tez nie gustuje, ale gusta mog± byæ ró¿ne.
prezes1 - 2009-07-12, 10:53

fakt z folia cos musze zrobic na razie nie mam czasu na obnizenie brzegu a mlynek hmmm wszyscy podziwiaja wkoncu wlasna reczna robota
ewa535 - 2009-07-13, 11:28

JArek !
widzê ¿e napracowa³e¶ siê przy swoim stawiku i widaæ, ¿e ¿yjesz ta robot± bardzo !
Gratulacje za pasjê i rêczne wyroby ! (m³yny)
Komentarzami sie nie przejmuj, ponoæ o gustach sie nie dyskutuje.
Jeszcze parê lat temu na widok plastikowego ptactwa i róznych domków te¿ sie krzywi³am...
Teraz jak mój 6-letni synek mówi w sklepie "kupimy tego ptaska do nasego jeziolka" i osobiscie go z mozo³em ustawia na brzegu a jego krasnalki gliniane siedz± przy krzaku miêty to pozostaje mi siê tylko u¶miechn±æ. Za dwadziescia lat ju¿ pewnie tego nie zrobi, a czas tak szybko p³ynie...
Jak wszyscy bedziemy tak ¶miertelnie powa¿ni to siê szybko zestarzejemy.
A m³ynki, krasnalki i bociany - je¶li komu¶ jest mi³o na nie patrzeæ to tylko wypada pogratulowaæ humoru w tym za szybkim i czasem niemi³ym swiecie.

Folie na brzegu mo¿esz zamaskowaæ tak:
k³adziesz na dnie tuz przy brzegu jakis spory kamieñ najlepiej ob³y ¿eby nie przedziurawi³ folii a nastêpnie na wierzch jaki¶ spory p³aski kamieñ ( tak ¿eby jedna krawêd¿ opiera³a siê na brzegu a druga na kamieniu. Takie co¶ wokó³ calego oczka to sporo kamieni ale jesli pomiedzy takimi instalacjami dasz ro¶linki to moze nie wyjdzie tak du¿o. Tzn. tak: instalacja - p³aski kamieñ/ kepka roslin/kamieñ/kêpka ro¶lin/ itd.

AurorA - 2009-07-13, 15:16

ewa535 napisa³/a:
Jeszcze parê lat temu na widok plastikowego ptactwa i róznych domków te¿ sie krzywi³am...


off topic
wczoraj w teleexpresie pokazywali prawdziwego bociana który codziennie przylatuje do gipsowej figurki bociana u kogo¶ w ogrodzie. Biedaczysko siê zakocha³ bez wzajemno¶ci i nawet próbujê dokarmiaæ ow± figurkê :hehe:

prezes1 - 2009-07-13, 18:57

tak jest Ewko masz 100% racji w tym co piszesz najbardziej sie czlowiek cieszy z wlasnej krwawicy, brzegi na pewno poprawie jak bedzie troche czasu pewnie nie predko bo ciagle pracuje wiec kicha a w niedziele ciesze sie chlupotaniem mlynka :-D :-D :-D powolutku a do przodu .
apropos czemu twoj link nie dziala ?

prezes1 - 2009-07-22, 20:06

mialem czas w sobote wiec i zrobilem porzadek z folia czekam na komentarze czy tak to mialo wygladac

Adalbert - 2009-07-22, 21:08

O niebo lepiej :good: Móg³by¶ jeszcze nieco zgobiæ efekt kamiennego wianuszka dodaj±c jakie¶ ¿wirowe pla¿yczki, trochê p³askich kamieni wypuszczonych w trawnik i ro¶liny np. p³o¿±ce, które nieco zatar³y by ostry kontur oczka. I tak pewnie pokombinujesz pod swój gust i potrzeby ale wa¿ne ¿eby ci siê podoba³o. :pa:
JAREK G - 2009-07-22, 22:00

Zdecydowanie lepiej :good: Adalbert, dobrze radzi :)
ewa535 - 2009-07-22, 22:07

No nie do poznania Jarek !
fajnie teraz.
Ale pos³uchaj Wojtka ,dobrze Ci radzi(chyba ,ze ten pomys³ Ci sie nie podoba) gdyby¶ trochê "rozregulowa³" ten wianuszek wokó³ oczka chyba by³oby jeszcze ciekawiej. To ju¿ niewiele roboty,rzuæ jakis g³azik to tu, to tam, jeden p³aski ,jeden troche wystaj±cy, jakie¶ plazki takie jak Wojtek mówi³ (ja niestety nie mam na nie miejsca a tak mi sie to podoba) TO JU¯ BÊDZIE WZORCOWO ! Jest takie pismo £adny Ogród - numer specjalny 1/2009 ( w ramach £Adny Dom) jeszcze mo¿e byæ w kioskach , tam na 50 str. jest zdjecie takiego brzegu-cudowne !
Czy ta bordowa roslinka to klon palmowy?

prezes1 - 2009-07-22, 22:13

roslinki p³o¿±ce sa juz posadzone lecz efektu raczej szybko z nich nie bedzie zanim sie rozrosna troche czasu musi minac jak na razie kicha z czasem po 19 dopiero docieram do domu, posadzilem mech wodny gdzie niegdzie na kamieniach w wodzie ciekaw jestem czy sie przyjmie. Jarku powiedz mi co za roslinka zrosla ci kaskade jakis iglak skalny chyba ale co to jest ?? przy oczku na pewno jeszcze bede kombinowal ale dopiero sie wprowadzilem wiec sa inne rzeczy na glowie ale nie pomine podpowiedzi. roslinka to 2 letni peru³kowiec który jest strasznie zlosliwy bo nie chce kwitnac a kwitnie jak by mu wlosy wyrastaly piekne drzewko zwlaszcza po deszczu
JAREK G - 2009-07-22, 22:32

prezes1 napisa³/a:
Jarku powiedz mi co za roslinka zrosla ci kaskade jakis iglak skalny chyba ale co to jest ??
Niestety mimo mi³ych chêci Ci nie powiem bo sam nie wiem :oops: Jak go kupowa³em to pani powiedzia³a ¿e ro¶nie "kaskadowo" ( chyba ja³owiec) to wzi±³em na kaskadê :P
Ps. A perukowca te¿ mam bardzo fajne drzewko :good:

AurorA - 2009-07-22, 22:39

Ju¿ to kiedy¶ omawiali¶my to Juniperus procumbens czyli Ja³owiec rozes³any- mój ulubieniec.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group