Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - SZALONE KARASIE ?

akua - 2006-05-07, 12:49
Temat postu: SZALONE KARASIE ?
Witam! :)
Czy moje karasie zwariowały, czy to tarło, czy "fala" ?
Wpuściłam ok. 2 tyg.temu 5 nowych połowę większych karasi do dwóch,którym udało się przezimować. Od paru dni te dwa małe nie dają żyć jednej z ryb, całymi godzinami gonią ją, Do polowania podłączją się tez te wieksze !
Mam nadzieję,że to wiosenne amory a nie brak kultury ?? :D

AurorA - 2006-05-07, 15:10

To włąśnie tarło, u mnie tez się zaczyna. Hubert dziś mógł wyjmować trące się karasie rękami i tarły mu się w dłoniach nie zwracając na nic uwagi.
akua - 2006-05-07, 16:13

:brawo:
NO TO EXTRA!
zauważyłam też kijanki! śliczne ale nie ma ich zbyt wiele :( ;
nie mogę sie doczekać kiedy będe babcią.
Jak długo trwa "wylęg" karasi?
pozdrawiam.akua :yahoo:

AurorA - 2006-05-07, 18:59

akua napisał/a:
Jak długo trwa "wylęg" karasi?


To zależy od temperatury wody. Gdzieś po tygodniu powinny się pojawić malutkie pływające przecinki. Początkowo wiszą one na roślinach i innych przedmiotach. Jak zużyją zapas pokarmu z woreczka żaczynają pływanie i żerowanie.

akua - 2006-05-07, 21:25

:roll: Jak w związku z tym odławiać nadmiar glonów? boję się że usunę narybek; z drugiej strony pozostawienie tych kłębów chyba też nie sprzyja? :|
AurorA - 2006-05-07, 21:30

Z jednego tarła są tysiące małych rybek, Może wszystkich nie wyłapiesz :P
Daj szansę naturze -przeżyją najsilniejsze :D

akua - 2006-05-08, 14:14

:pa:
A jak w tym okresie je karmic ? tzn.dorosłe- i jaką karmą najlepiej; jedni piszą ze do dwóch razy na dzień, inni, że raz na tydzien, twierdząc, że zdrowa ryba to głodna ryba ( ??? ) :???:

AurorA - 2006-05-08, 20:52

O dorosłe nie musisz sie martwić, ale narybek trzeba karmić jak najczęściej.
ZiK - 2006-05-09, 09:41

u mnie karasie juz skończyły sie trzeć .nie wiem czy są wszystkie bo mam obawy ze kilka mogł zjeść kot który sie na brzego tylko na nie przygladał. :cry:
Koroos - 2006-05-24, 23:00

a czym karmic male rybki?
zulwik - 2006-06-01, 18:44
Temat postu: tarło???
witam dzieś moje karaśie 1 samica i 2 samców tak męczą samicę ze ona ledwo zywa czy to tez jest tarło czy ryby napewno sie wytrą bo samica wygląda tak jak by nie miała na to ochoty a boje sie o nią ba jest ładna szkoda było by jak by ją zamęczyły czy wszystki oki z nimi bo nonstop ją ganiają a roślin nie mam za dużo ale troche jest prosze o odpowiedz dzieki i pozdrawiam
ZiK - 2006-06-01, 19:10

zulwik, nie martw się to normalna sprawa ryby mogą sie jeszcze kilka dni tak ganiać aż sie wytrą u mnie tez tak było. :pa:
zulwik - 2006-06-01, 19:26
Temat postu: tarło
spoko dzieki juz sie uspokoiłem pozdr
nowis - 2006-06-02, 19:21

Ja radziłbym raczej uważać na ilość rybek w oczku wodnym. W zeszłym roku po tarle miałem ich za dużo zaczęły podjądać mi nowe roślinki a wyłowić później było już trudno. Dopiero zima rozwiała problem.
ZiK - 2006-06-02, 19:24

nowis, tylko najsilniejsze ryby przetrwają .na tym też polega równowaga biologiczna :roll:
nowis - 2006-06-02, 19:29

zik napisał/a:
nowis, tylko najsilniejsze ryby przetrwają .na tym też polega równowaga biologiczna :roll:


Dla mnie ma być ładnie, jak za bardzo dobierają mi się do roślinek, to zostaję drapieżnikiem, czasem kończą w stawie znajomego, czasem marny ich los...

akua - 2006-06-05, 17:03

A czym ten narybek karmic jak jest mniejszy od pokarmu? to maleńkie przecinki- czy one same się nie dożywiają- glonami itp? :???:
ZiK - 2006-06-05, 17:48

akua,
ja swojego narybku niczym nie karmie ,rybki powinny same sobie radzić w zdobywaniu pokarmu tak jak piszesz po wchłonieciu sie woreczka żółciowego rybki zaczynają same żerować i zjadają głównie glony i jakieś małe stworzenia które są w wodzie. :pa:

jackon - 2006-08-14, 07:21

jezeli staw wczesniej byl zaszczepiony planktonem i jest obsadzony roslinami, nie ma problemu z karma dla narybku
jezeli chcemy wyhowac jak najwieksza ilosc to niestety nie zrobimy tego w stawie
musimy ustawic krzesliska i po tarle przeniesc je do osobnego zbiornika
ja stosuje prosta technologie wyciagajac wyleg szczupaka, ploci, sieji i sandacza oraz karpia koi do postaci narybku 2 cm
pompuje przez baseny wode ze stawu hodowlanego
wyleg sam sie wykarmia w ten sposob
w pozniejszym terminie stosuje juz dla niektorych gatunkow plankton, dla innych granulat
ale staram sie uzywac granulatu jak najrzadziej
z regoly w swieta, niedziele, gdzie nie chce studentom psuc wolnych dni:)))
pozdrawiam
Jacek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group