Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko z formy - Klej do formy oczka wodnego bezpieczne dla ryb?

pressluk - 2008-06-07, 11:51
Temat postu: Klej do formy oczka wodnego bezpieczne dla ryb?
Witam oczkomaniaków,

mam nastepujący problem: jakiś czas temu kupiłem gotowy zestaw do oczka wodnego firmy Heissner. Niestety po miesiącu rozkleiły się rury kanalizacyjne i woda zaczęła uchodzić :-(
Teraz muszę skleić te rury, tylko pytanie jakiego kleju użyć, który będzie bezpieczny dla ryb?

bardzo proszę o pomoc, bo czas mnie nagli. :?

Łukasz

Bajbas - 2008-06-08, 11:19

pressluk napisał/a:
teraz muszę skleić te rury, tylko pytanie jakiego kleju użyć, który będzie bezpieczny dla ryb?

z tą szkodliwością dla ryby to jest jedna wielka przesada. Ta ilość kleju co będzie się stykała z wodą (i to po wyschnięciu) nie jest w stanie zaszkodzić rybom. Ty się lepiej martw by dobrać klej do rodzaju tworzywa z jakiego są te rury. Jak już ustalisz z czego to jest to sam sobie klej dobierzesz. Wyboru nie będziesz miał żadnego (prawie żadnego).
:piwko: Bajbas

Pawel Woynowski - 2008-06-18, 22:01
Temat postu: Re: Klej do formy oczka wodnego bezpieczne dla ryb?
pressluk napisał/a:
Teraz muszę skleić te rury, tylko pytanie jakiego kleju użyć, który będzie bezpieczny dla ryb?
bardzo proszę o pomoc, bo czas mnie nagli. :?
Łukasz

Najprawdopodobniej armatura oczka zrobiona jest z PVC. Do klejenia folii PVC stosuję klej o handlowej nazwie "Klej Szewski" Poliuretanowy, natomiast do klejenia armatury z PVC szybko wiążący klej TITE.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group