Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Glony - Moda na zwalczanie fosforanów

AurorA - 2007-04-29, 23:32
Temat postu: Moda na zwalczanie fosforanów
W tym sezonie producenci chemikaliów do zwalczania glonów postawili na zwalczanie fosforanów.

TetraPond wprowadziła nowy preparat Phosphate minus. Ma on zapobiegać pojawieniu sie glonów przez redukcję fosforanów Preparat maił sie pojawić na początku kwietnia, jednak jak dotąd w Polsce go nie ma.



Firma Oase proponuje Crystal Plus.

Zbadanie zawartości fosforanów w wodzie nie jest takie proste jak pH i zajmuje około 10 minut. Test do badania zawartości fosforanów składa się z dwu odczynników (jeden w płynie i drugi w proszku dozowany za pomocą dołączonej szpatułki).

samuraj - 2007-04-30, 07:10

AurorA napisał/a:
Preparat maił sie pojawić na początku kwietnia, jednak jak dotąd w Polsce go nie ma.

Arek glowę dał bym sobie uciąć że widziałem ten specyfik u kolegi (ma sklep wędkarski + różne pierdołki) jeszcze na dodatek kupił to cudo inny znajomy który ma oczko , robiłem mu jeszcze wykład że chemia jest Be :?
jeszcze się upewnię na 100% i dam znać :P

AurorA - 2007-04-30, 11:33

Ja kupuje bezpośrednio u importera - jeszcze nie ma. Takie butelki mają wszystkie preparaty Tetry np Algorem czy Algofin.
samuraj - 2007-04-30, 12:30

AurorA napisał/a:
Ja kupuje bezpośrednio u importera - jeszcze nie ma. Takie butelki mają wszystkie preparaty Tetry np Algorem czy Algofin.


masz rację ten :good: preparat który widziałem nazywa się algorem :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group